• В Жовте море витекло в 60 разів більше нафти, ніж заявила китайська влада – Грінпіс

  • Понеділок, 2 серпня 2010 року
Міжнародна природоохоронна організація Грінпіс 30 липня повідомила, що реальна кількість нафти, яка через аварію витекла в Жовте море на північному сході Китаю, в 60 разів більша, ніж було представлено китайською владою.

У повідомленні Грінпісу йдеться, що під час вибухів на трубопроводі в Даляні 16 липня в Жовте море потрапило від 60 до 90 тис. тонн нафти. І це стало однією з 30 найбільших екологічних трагедій у світі, пов'язаних з витоком нафти, повідомило Китайське радіо.

Радник Грінпісу і вчений з Університету Аляска Річард Стейнер, який спеціально відвідав район витоку, припустив, що пляма, можливо, вже досягла берегів Північної Кореї.

Співробітники Грінпісу також висловили жаль з приводу того, що китайська влада намагається приховати реальні масштаби катастрофи.
 
За даними влади КНР, обсяг нафти, що витекла, складає 1,5 тис. тонн. Велика частина роботи з ліквідації забруднення ведеться вручну із залученням кількох тисяч рибалок, які примітивними способами вичерпують нафту з моря в бочки.

Кілька днів тому китайські чиновники відрапортували, що витік нафти повністю взятий під контроль і що в процесі вирішення даної проблеми «Китай здобув велику перемогу».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...