• Китай заповнюється порожніми новобудовами

  • Вівторок, 27 липня 2010 року
Китай. Найбільший в Азії дачний район, розташований в районі Баочі міста Тяньцзіня вже кілька років є нежилим і перетворився на «місто-привид».

Державна електромережева компанія КНР провела дослідження в 660 містах. У результаті виявилося, що на електричних лічильниках 65,4 млн. квартир за півроку нульові показання. Це говорить про те, що в квартирах ніхто не живе. Цих квартир достатньо для проживання 200 млн. чоловік.

Як повідомило 6 липня китайське видання «Щоденні новини економіки», всі будинки в мальовничому Новому місті, так називається дачний район, розкуплені, але ніхто там не живе.

«Увечері там темрява і немає ні душі, навіть страшно», - розповідає водій місцевого бюро з продажу нерухомості міста Тяньцзіня.

Даний район займає площу в 1750 га, що за розміром дорівнює 33 площам Тяньаньмень і вважається найбільшим дачним районом в Азії.

Протягом шести років там було побудовано три тисячі будинків. Проте за планом місцевої влади кількість будинків там повинна досягти 8 тисяч.

За ці роки там був побудований п'ятизірковий готель, торгова вулиця, майданчик для гольфу та кілька тисяч котеджів у європейському стилі.

Крім цього в Новому місті було побудовано більше 700 готелів, виконаних у вигляді староєвропейських замків. Протягом трьох років роботи навіть у найгарячіший сезон їх заселення не перевищувало 15%. Буквально через рік після початку роботи через відсутність приїжджих половина персоналу готелів була звільнена. Через недостатнє обслуговування на залізних ґратах і огорожах з'явився наліт іржі, самі будівлі також потребують ремонту.

На всю цю інфраструктуру було витрачено 12 млрд. юанів ($ 1,7 млрд.). Планувалося, що там буде проживати 500 тис. осіб. Однак район перетворився на «місто-привид».

Проте це не зупинило місцеву владу, яка продовжує планувати і будувати нові дачні райони в околицях міста Тяньцзіня, повідомляє китайський журнал Global Entrepreneur.

Сьогодні вже отримані дозволи від Держради на 11 проектів Нових міст, для яких виділена територія площею 23,7 тис. га. Більшість цієї території вже забрали девелопери, які збираються побудувати там велику кількість готелів і різних розважальних закладів, щоб залучити туди багатих людей.

Коли почалася фінансова криза, багато китайських бізнесменів почали переводити свої капітали з виробництва в нерухомість, щоб хоч якось уникнути банкрутства. Таким чином, безліч будинків і квартир у країні було куплено тільки заради вкладення грошей. Власне це і викликало різкий стрибок цін на них.

У той же час місцевий уряд відчуває гострий дефіцит бюджету, який він і намагається поповнити за рахунок податків на будівництво і землю. Тому, зупинивши будівництва, вони просто ризикують стати банкрутами, відзначають аналітики.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...