• Китайський «Рембо» зарізав патрульного, а іншим правоохоронцям оголосив війну. Фото

  • Середа, 4 серпня 2010 року
Китай. Поліцейський дорожньо-патрульної служби пустив у хід кулаки, щоб «покарати» порушника правил дорожнього руху. Останній дістав ніж і зарізав правоохоронця, після чого намагався напасти на інших поліцейських. У результаті лиходія застрелили на очах у підтримуючого його натовпу.

Чергова трагедія, характерна для «вибухонебезпечного» китайського суспільства сталася вдень 31 липня в місті Даньдун провінції Ляонін.

Інформацію про подію влада традиційно заблокувала: всі повідомлення про це в блогах і на форумах оперативно видаляються. У поліцейському управлінні і поліцейській дільниці говорять, що вони, або не мають права розголошувати цю інформацію, або нічого про це не знають.

Як розповіли кореспондентові The Epoch Times очевидці, все почалося з того, що мотоцикліст проїхав на червоне світло. Поліцейський наздогнав його на машині, після чого почав бити. Тоді водій мотоцикла витягнув з багажника довгий ніж, потім схопив ще один тесак у продавця фруктів і почав ними завдавати удари поліцейському. Правоохоронець почав благати про пощаду, але це ще більше розлютило городянина, і він завдав йому кілька ударів ножами в область шиї. Після чого правоохоронець впав і більше вже не ворушився.

Приїхали двоє поліцейських, але вони не наважилися підійти до нападника. Навколо зібрався натовп, однак, як не дивно, але люди висловлювали підтримку вбивцеві поліцейського і між собою хвалили його.

Тим часом під'їхали ще декілька поліцейських машин з більше 10 копами, у кількох з них були гвинтівки.

Минуло близько 20 хвилин. Людей ставало все більше. За цей час злочинець випив пляшку вина, яку взяв у вуличного торговця, а потім почав кидати пляшки в поліцейські машини, розбивши кілька лобових стекол. Він кричав, що всі поліцейські повинні померти і що він буде радий зарізати ще одного, якщо випаде така можливість.

Поліцейські так і не наважилися взяти його без застосування вогнепальної зброї. Пролунали три попереджувальні постріли, після чого поліцейський вистрілив у мотоцикліста, але промахнувся і поранив одного з глядачів цього сумного шоу. Наступна куля потрапила убивці в живіт, потім ще дві в спину. Чоловік упав, і тільки тоді поліцейські насмілилися наблизитися до нього. На нього накинулися 6 людей в формі з лопатами.

Так все і закінчилося, мотоцикліста забрала швидка, невідомо живий він чи ні, а поліцейський помер від численних ножових поранень.

Після інциденту кореспондент зателефонував за кільком а телефонними номерами в місцеву поліцейську ділянку і міське поліцейське управління. Перші сказали, що не мають права відповідати на питання кореспондентів. А другі сказали, що нічого не знають про подію.

У місцевому відділі пропаганди цілий день ніхто не брав трубку.

Влада оперативно видаляє будь-яку інформацію про це в підконтрольному їм китайському сегменті Інтернету. Однак на китайських форумах, розташованих на іноземних серверах, люди активно обговорюють подію.

Пересічні люди висловлювали підтримку мотоциклісту, кажучи, що поліцейські в Китаї самі не дотримуються ніяких законів і на них немає ніякої управи. Деякі кажуть, що це черговий прояв «дуже негармонійного» китайського суспільства, і що влада своєю репресивною  політикою сама доводить людей до такого стану, коли їх психіка не витримує і маленький конфлікт може розростися до великої трагедії.

Це не перший випадок, коли грубі дії поліцейських або чиновників по відношенню до простих людей викликають великі інциденти.

Так 11 червня в провінції Аньхой дорожній конфлікт між начальником управління туризмом, який перевищив швидкість і перехожим студентом, що мало не був ним збитим переріс у багатотисячний народний протест.

А 7 червня сотні жителів міста Веньчжоу провінції Чжецзян розбили і перевернули поліцейський автомобіль. Причиною цього стали дії чотирьох співробітників дорожньої поліції, які прямо на вулиці почали бити водія вантажівки, який не погоджувався заплатити штраф.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...