• Китайська влада вважає «дуже чутливою» інформацію про причини імпорту кукурудзи

  • Понеділок, 30 серпня 2010 року

Китай. У цьому році Китай імпортував із США близько 1,2 млн. тонн кукурудзи. Це більш ніж у десять разів перевищує обсяги імпорту даного злаку за кілька минулих десятиліть. Китайська влада відмовилися пояснювати причини, що вимусили на такий крок.

Як повідомило видання The Wall Street Journal, в червні цього року торговельний корабель, доверху заповнений американської кукурудзою, прибув у порт Лункоу Бохайської затоки. Це відбулося вперше за останні 15 років і викликало великий інтерес аналітиків і міжнародних спостерігачів. Всього дотепер в КНР прибуло вже 5 таких суден.

Китай, який сам є одним з великих виробників кукурудзи в світі, імпортував із США 1,2 млн. тонн цього жовтого злаку. Ця цифра виглядає величезною, якщо врахувати, що за кілька минулих десятиліть КНР імпортував з різних країн усього близько 100 тис. тонн кукурудзи, - говориться в повідомленні.

Протягом довгого часу відносно сільського господарства компартія дотримувалася політики виробництва всередині країни всього, що потрібно для своїх потреб і в необхідній кількості. Це було одним з фундаментальних чинників підтримки стабільності в суспільстві, тому практично жодних закупівель сільськогосппродукції з-за кордону не робилося, - відзначає видання.

Окрім Пекіну ніхто поки не знає чи тимчасовий це захід або ж відбулися великі зміни і це буде відбуватися на постійній основі.

Видання вказує, що китайська влада ніколи не оприлюднювала інформацію про держзапас продукції і тримає її у секреті.

Китайська економіка чинить все більший вплив у світі, проте політику і стратегію КНР як і раніше визначає лише кілька керівників компартії, при цьому їх обговорення завжди залишаються засекреченими.

З'ясувати наскільки значною є потреба КНР в кукурудзі нині дуже важко, оскільки Пекін тримає цю інформацію в секреті.

Міністерство сільського господарства Китаю відмовилося давати інтерв'ю з питання про імпорт кукурудзи, сказавши, що ця тема «занадто чутлива». Надати коментар щодо цією ситуації також відмовилося Міністерство торгівлі і державний Комітет розвитку і реформ КНР.

На сайті Комітету розвитку та реформ з'явилася тільки невелика замітка, в якій говориться, що імпорт був викликаний підвищенням ціни на кукурудзу всередині країни. У даній заяві також підкреслюється, що це не завдасть шкоди інтересам вітчизняних виробників кукурудзи і що державні запаси продовольства у повному порядку. При цьому в повідомленні нічого не сказано про те, як довго влада має намір імпортувати кукурудзу і в якому обсязі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...