• Тибетського мільйонера в Китаї засудили до довічного ув'язнення конфіскувавши майно

  • Неділя, 15 серпня 2010 року

Китай. Чергового тибетця ув'язнено через політичні причини. Суд міста Лхаси засудив тибетського мільйонера до довічного ув'язнення за надання фінансової допомоги уряду Тибету у вигнанні.

Голову правління і генерального директора тибетської корпорації «Шеньху» Тоцзе Чжасі заарештували через рік після масових акцій протестів тибетців у березні 2008 року. Пізніше заарештували і його брата Тоцзе Сиданя, - повідомили 8 серпня китайські ЗМІ.

Суд проходив з 24 по 26 липня. Засідання було закритим, на ньому не дозволили бути присутнім нікому з родичів обвинувачених.

Чжасі засудили до довічного ув'язнення і конфіскували майно на суму 4,3 млрд. юанів ($ 614 млн.). Його брата засудили до 6 років ув'язнення за спільництво.

Цю інформацію підтвердив і керівник розташованого в Індії Центру руху за демократію і захист прав людини в Тибеті Яен Тенцзін.

Він також сказав, що родичам заборонено відвідувати обох засуджених тибетців.

Раніше Чжасі був членом Всекитайського союзу молоді. У 2005 році він зустрічався в Пекіні з головою компартії Ху Цзіньтао і прем'єром КНР Венем Цзябао. У жовтні 2008 року газета «Чжунго Мінцзу Бао» опублікувала про нього велику статтю, в якій його хвалебно називали «орлом засніжених районів і гірських плато», а також писали, що у нього присутня «найвища міра почуття політичної відповідальності і почуття патріотизму», і що він «ставить понад усе інтереси держави».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...