• Азіатські Ігри стають черговим проектом показухи від якого страждає народ

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 4 листопада 2010 року

До початку Азіатських ігор, які пройдуть в китайському місті Гуанчжоу, залишився тиждень. Як і у випадку з іншими великими міжнародними заходами, підготовка до них у комуністичному Китаї має свою специфіку.

Крім насильницьких зносів будинків і посилення контролю над неугодними для партії групами громадян, заради забезпечення під час Азіатських ігор синього неба і білих хмар, а також забезпечення якості повітря, в місті буде повністю або частково призупинено роботу 72 підприємств важкої промисловості.

У дні Азіатських ігор жителям міста заборонено що-небудь фарбувати, а також робити ремонт у квартирах, яке супроводжуватиметься використанням хімічних речовин із сильним запахом. Буде також введено обмеження на виїзд автомобілів.

Місцевим лоточникам у дні Ігор заборонять кричати на вулиці ціну товарів і голосно заманювати покупців. Кухонні ножі будуть продаватися тільки в спеціальних магазинах і тільки з реєстрацією особистих даних покупця, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Місцеві жителі незадоволені такою ситуацією і кажуть, що чиновники знову займаються показухою і дбають тільки про свій імідж перед іноземними гостями, а не про людей. Тобто влада турбується про те, щоб іноземці могли себе відчувати комфортно і дихати чистим повітрям, у той час як на своїх громадянин ці норми не поширюються. Після Ігор все повернеться у звичайний режим роботи, і забруднення повітря буде продовжуватися.

З економічної точки зору такі заходи приносять великі збитки. За підрахунками фахівців обмеження роботи підприємств в дні Ігор завдасть збитків у сумі близько 10 млрд. юанів ($ 1,4 млрд.).

Дан Аймін, провідний економіст дослідницького інституту економіки «Чусінь» міста Гуанчжоу вважає, що це занадто висока ціна для іміджу Уряду.

«Ці Ігри принесуть багато проблем і незручностей, як місцевим жителям, так і місцевій економіці. Адже Гуанчжоу є одним з головних міст з великим обсягом різних виробництв. Раніше влада стверджувала, що Ігри для всіх городян будуть великою радісною подією, але зараз нам поступово відкривається зовсім інша картина. Всі ці обмеження викликають тільки відчуття огиди і невдоволення», - розповідає Дан.

Чжу Цзянго, публіцист із сусіднього з Гуанчжоу міста Шеньчженя, розповів випадок про те, як у провінції Шеньсі нещодавно влада розпорядилися пофарбувати в зелений колір частину гори, на якій після хаотичних розробок перестала рости трава. Це було зроблено, щоб дивлячись здалеку або з літака, було видно гарний зелений пейзаж. Коли кореспондент запитав чиновника з місцевого управління землі та природних ресурсів, чому вони використовували такий спосіб, щоб створити у людей помилкову картину, той відповів: «Це самий передовий досвід у Китаї, ми дізналися про нього з Інтернету, так вже роблять в інших районах і ми теж запозичуємо їхній досвід».

«Про це повідомляли численні наші ЗМІ на початку вересня. Насправді таке мислення влади широко поширене і використовується також і в процесі організації Азіатських Ігор», - говорить Чжу.

Як ми повідомляли раніше, велика сутичка поліцейських з селянами відбулася в місті Гуанчжоу, коли влада вночі почала здійснювати масштабне знесення будов у рамках підготовки до Азіатським ігор. Поліція застосувала сльозогінний газ і кийки. Численні селяни отримали поранення, більше 10 осіб били заарештовані.

Інтереси свого народу для комуністичного уряду КНР не є значущими, тим більше, коли мова йде про образ компартії на міжнародній арені, який вона хоче створити шляхом проведення в країні різних міжнародних заходів, кажуть спостерігачі.

Крім цього, у рамках підготовки до Азіатським Ігор влада Гуанчжоу посилила контроль над місцевими послідовниками духовної практики Фалуньгун, яку компартія жорстоко репресує вже 11 років. Робиться це під гаслом «забезпечення безпеки Ігор».

У комуністичній країні поняття «безпеки» заходів не таке, як у західних країнах, де воно в основному стосується загрози тероризму. У Китаї найбільшу «небезпеку» представляє все те, що може нашкодити іміджу Уряду. Наприклад, народні акції протесту, різні правозахисні заходи апелянтів, дисидентів та численних інших груп громадян, яких пригнічує компартія. Тому перед кожним великим міжнародним заходом ці люди стають об'єктом особливої уваги органів безпеки.

Масові зноси будинків, насильницькі виселення людей, арешти, висилки і т.д., все це було частиною «організації» таких великих заходів, як Всесвітні ігри бойових мистецтв, Олімпійські Ігри 2008 року, ЕКСПО-2010 у Шанхаї, майбутні Азіатські Ігри в Гуанчжоу і т.д.

При цьому світова спільнота все більше закриває очі на грубі порушення прав людини в КНР і надає Пекіну можливість проводити ці заходи. У свою чергу, для китайської влади це є підтвердженням визнання на міжнародній арені режиму компартії та її політики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...