• Китайцям зі шкільної лави прищеплюють ненависть до неугодних правлячій партії

  • Четвер, 14 жовтня 2010 року

Як і в будь-якій тоталітарній державі, в КНР влада приділяє велику увагу питанням ідеологічної обробки і вихованню у людей єдиної «партійного свідомості». Як правило, починається цей процес вже зі шкільної лави.

 

У новому навчальному році в Китаї випустили нову редакцію підручників для середніх і початкових шкіл. Серед них і такі, як «Мораль і суспільство», «Мораль і ідеологія», «Ідеологія та Політика», «Політика і життя» і т.д. Саме через ці підручники, що спрямовані на ідеологічну обробку, правлячий режим із самих юних років насаджує у людей ненависть до неугодних йому груп громадян.

Наприклад, у підручнику для шостого класу «Мораль і суспільство» видавництва «Народна освіта» провінції Гуандун, шоста і сьома сторінки першого тому рясніють статтями та фотографіями з дезінформацією про практику цигун Фалуньгун, яку компартія переслідує вже 11 років.

У попередньому виданні підручника з подібним змістом статей було набагато менше.

Нове видання підручника містить довгу статтю з докладним описом так званого «самоспалення», яке кілька років тому було викрито за кордоном, і названо фальсифікацією режиму компартії з метою зганьбити Фалуньгун. Телеканал NTDTV навіть зняв фільм «Фальшивий вогонь», в якому представлений аналіз численних сумнівних моментів у цьому «самоспаленні» і численні докази грубого інсценування з боку влади. У 2003 році цей фільм отримав премію на 51-му Міжнародному кінофестивалі Колумбійського університету.

Примітно те, що цього разу у статті шкільного підручника «Мораль і суспільство» була опублікована нова фотографія, на якій медсестра доглядає за «жертвою самоспалення» Лю Сиїн, а репортер Центрального телебачення Китайської Народної Республіки з мікрофоном бере у пацієнтки інтерв'ю.

У порівнянні з попередньою точно такою ж фотографією Лю Сиїн не повністю забинтована. У новій версії частини її тіла і рук оголені. Справа в тому, що це раннє фото викликало широку громадську недовіру, оскільки людину з опіками не можна забинтовувати. На цей раз компартія вирішила виправити свій недолік і внесла зміни до малюнку.

Фільм «Фальшивий вогонь» (англійською мовою), який розповідає про те, як компартія КНР інсценувала "акт самоспалення" на площі Тяньаньмень з метою зганьбити репутацію Фалуньгун: фільм онлайн «Фальшивий вогонь».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...