• Текстильна промисловість у Китаї стоїть на порозі кризи

  • Вівторок, 5 жовтня 2010 року
Китай. На сьогодні внаслідок підвищення курсу юаня, зниження ставки повернення податку на експорт, підвищення світових цін на бавовну, а також нової політики влади щодо економії електроенергії, текстильна промисловість у Китаї стоїть на порозі кризи.

25 вересня середня ціна на китайську бавовна (CC Index328) прорвала бар'єр у 20 тис. юанів за тонну і досягла найбільшого порогу за 10 років - 20,2 тис. юанів ($ 2,89 тис.). До цього ціна становила 17 тис. юанів за тонну.

Заступник начальника відділу товарів широкого вжитку при Міністерстві промисловості та інформаційних технологій КНР Ван Вей 20 вересня повідомив, що «протягом 4 днів ціни на бавовну зросли на 20%», інформує китайське видання «The China Economist».

Він також зазначив, що це може призвести до погіршення ситуації в текстильній промисловості та навіть до її зупинки.

На зростання цін на бавовну також вплинуло і те, що в Сіньцзяні, основному районі виробництва бавовни в КНР, через несприятливі погодні умови в минулому році було засіяно на чверть менше бавовнику, ніж зазвичай.

Китайська національна корпорація по запасах бавовни (CNCRC) 25 вересня пустила в продаж 20 тис. тонн бавовни. Починаючи з 10 серпня це вже 33-й подібний крок з боку CNCRC, яким вона сподівається стримати безперервне зростання цін на цю продукцію. Всього за цей час CNCRC пустила в продаж більше 540 тис. тонн бавовни, що становить 86,7% всіх її запасів.

Проте 13 вересня заступник голови Асоціації текстильників континентального Китаю заявив, що, незважаючи на вплив світової економічної кризи, вміла політика влади призвела до того, що виробництво та імпорт текстилю в Китаї значно збільшився, і що китайська текстильна промисловість продовжує посилювати свої позиції на світовому ринку.

Начальник відділу маркетингу однієї з текстильних компаній провінції Хебей вважає, що підвищення цін на бавовну призведе до підвищення цін на одяг.

«Вже до нового року ми зможемо відчути подорожчання. Якщо ціни виявляться неприйнятними для споживачів, то ми будемо змушені скоротити або й зовсім зупинити виробництво», - сказав він.

Через вищевказані причини, в провінції Шаньдун вже закрилися багато середніх і дрібних текстильних підприємств.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що місцева влада почала проводити політику економії електроенергії. Оскільки текстильна промисловість є енергоємною, то чимало таких підприємств у провінції Чжецзян і Шаньдун закрилося через тривале відключення електрики.

Текстильна промисловість один з основних стовпів китайської економіки. Її продукція складає одну п'яту всіх експортованих Китаєм товарів. У даній галузі задіяно більше 20 млн. чоловік, більшість з яких це робітники-мігранти з сільських районів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...