• Китай стоїть на порозі історичного вибору

  • Середа, 29 вересня 2010 року
Китай. Новий звіт фахівців пекінського університету Цінхуа вказує на те, що збільшення розриву між бідними і багатими в китайському суспільстві, напружені відносини між чиновниками і народом і т.д., виникають через втрату рівноваги між трьома силами: владою, ринком та суспільством.

Автори звіту вважають, що в суспільстві континентального Китаю влада замінює собою закони і пригнічує суспільство, в деяких районах Китайської Народної Респрубліки все більше проявляється повне свавілля влади, повідомляє видання Ming Pao.

Наявна державна система в КНР подається як найефективніша форма управління. Однак при цьому соціальні протиріччя придушуються або ж замовчуються, але не вирішуються, через що в країні назріває велика соціальна криза, - йдеться в звіті.

Фахівці університету також відзначили, що монополізація в економічній сфері посилюється. Такі галузі, як нафтова, вугільна, транспортна, металургійна та інші, які знаходяться в монополії у держави, отримують все більше привілеїв та особливих прав.

У звіті робиться висновок про те, що КНР стоїть на порозі нового історичного вибору. Пропонується заново створити управлінські інститути, які б координували взаємодію уряду, суспільства та ринку, розвивати громадянське суспільство, профспілки, кооперативи і таким чином контролювати і врівноважувати відносини між владою і капіталом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...