• Здібні люди і великі капітали залишають Китай

  • П'ятниця, 3 вересня 2010 року
Китай. Безперервно збільшується число багатих китайців, які емігрують за кордон. Вони залишають свою країну, в якій не відчувають себе в безпеці, везучи з собою величезні гроші.

Майкл Чаретт, канадський адвокат, який щороку допомагає кільком тисячам багатим китайцям оформити документи на еміграцію за інвестиційною програмою, говорить, що всі ці люди  є мільйонерами, але як би багаті вони не були, вони не відчувають себе в безпеці, повідомляє газета New York Times .

Китайці емігрують за допомогою інвестицій не тільки в Канаду, але також і в США, Австралію, Сінгапур, Нову Зеландію і т.д.

За даними Світового банку, за останні 30 років річний ВВП на душу населення в КНР виріс з 410 доларів США в 1975 році, до 6567 доларів з 2009 року. Згідно списку Hurun Rich List, в якому перераховані всі найбагатші люди КНР, у даний час в Китаї знаходиться 875 тис. мільйонерів, що на 6,1% більше, ніж рік тому.

З кожним днем зростає число багатих китайців, які вирішили емігрувати за кордон. Більшість з них хочуть мати два будинки, один в КНР, де вони можуть заробляти великі гроші, а інший за кордоном, де вони відчувають себе в безпеці і де планують зустріти старість і навчати своїх дітей.

У минулому році кількість китайських емігрантів в Австралії вперше перевищило число традиційних емігрантів з Великобританії та Новій Зеландії. У період з липня 2009 року по січень 2010 року в Австралії на постійне місце проживання приїхав 13371 китаєць, у той час, як англійців приїхало 13037 осіб, а новозеландців 7342 людини.

Через велике число інвесторів, які емігрують, у Канаді, крім штату Квебек, починаючи з червня, була в два рази збільшена мінімальна сума інвестицій, що дозволяють отримати посвідку на проживання в цій країні.

Майкл Чаретт, який працює у Квебеку, говорить, що в липні, коли була збільшена сума інвестицій, заяви на міграцію подали 519 азіатів, 85% яких - китайці.

Чому ж китайці їдуть зі своєї країни при першій можливості? Адже рівень життя в КНР постійно зростає.

Як вони самі кажуть: за кордоном їх діти можуть отримати більш гарну освіту, там краща екологічна ситуація; краще розвинене медичне обслуговування; безпечні продукти харчування; більше і дешевше квартири. Одним словом все це пов'язано з проблемою «якості життя» в КНР, відзначає видання.

На питання, чому китайці залишають свою країну, адже Китай розквітає з кожним днем, пані Сі, що емігрувала до Канади, не замислюючись, відповіла: «Молочна фірма "Саньлу", від продукції якої в 2008 році постраждали сотні тисяч дітей по всій країні. Дуже мало людей вірять, що влада повністю вирішила цю проблему».

Вона також сказала, що Китай багатіє з кожним днем, але також з кожним днем збільшується і різниця між бідними і багатими, через що люди, у яких є гроші, не відчувають себе в безпеці.

«Жити в Китаї дуже небезпечно», - підбила підсумок вона.

Як повідомило радіо Бі-бі-сі, за минулі 2 роки число китайців, які отримали посвідку на проживання в Канаді по програмі інвестування, збільшилася в два рази.

Китайські соціологи турбуються про те, що не тільки великі капітали виводяться з країни за кордон, але і виїжджають найрозумніші і здібні люди.

Тільки в минулому році китайські емігранти відвезли з собою до Канади близько 700 млн. доларів США.

Ван Хуейяо, керівник Centre for China and Globalisation вважає, що численні китайці хочуть отримати іноземні паспорти тому, що з китайським паспортом дуже важко пересуватися по світу та їздити в інші країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...