• Звіт китайської влади про поліпшення прав людини не відображає реальної ситуації в країні

  • Четвер, 30 вересня 2010 року

Китай. Держрада КНР опублікувала звіт «Прогрес у справі прав людини в Китаї 2009», в якому йдеться про скорочення числа апелянтів* у країні. Правозахисна організація Human Rights Watch розкритикувала звіт, а китайські ЗМІ розповіли про діяльність приватної організації, що, співпрацюючи з владними структурами, займається незаконними затриманнями апелянтів.

В оприлюдненому 26 вересня звіті правляча в країні компартія заявила про «значні успіхи», яких домоглася влада в галузі захисту політичних та інших прав громадян.

Зокрема у звіті вказується, що кількість людей, які звертаються до уряду зі скаргами на чиновників скоротилося на 2,7% і що ця тенденція зберігається вже п'ять років.

Однак керівник азіатського відділення міжнародної організації Human Rights Watch Софія Річардсон вважає, що даний звіт зовсім не відображає реальну ситуацію з правами людини в Китаї, фактично він «прикрашає реальність».

Вона зазначила, що після пекінської Олімпіади в 2008 році китайська влада значно посилила контроль інформації, а також тиск на правозахисників та адвокатів.

«Комуністичній владі КНР не потрібно писати таких звітів, вони не грають ніякої ролі, натомість треба реально покращувати ситуацію і дотримуватися міжнародних договорів і своєї Конституції. Міжнародне співтовариство більше не може терпіти того, як китайські чиновники й органи безпеки грубо зневажають права китайських громадян», - сказала пані Річардсон.

За кілька днів до публікації даного звіту, китайський журнал «Економічний вісник» і видання «Наньфан Душібао» викрили кілька структур, які спеціалізуються на перешкоді заявникам звертатися зі скаргами до уряду.

Їх матеріал ґрунтується на результатах розслідування, які проводили кореспонденти протягом півроку, зібравши свідчення численних очевидців.

Зокрема у статті розповідається про зареєстровану в Пекіні на приватну особу компанію «Аньюаньдін». Ця компанія тісно співпрацює з усіма пекінськими представництвами провінцій, надаючи їм послуги по відстеженню та затриманню скаржників, які приїжджають до столиці. Найчастіше цих людей б'ють і позбавляють волі на строк до декількох місяців. За кожного заявника чиновники платять компанії кілька десятків тисяч юанів.

Мережа співробітників даної компанії розгорнута по всій країні. Для ув'язнення апелянтів компанія використовує різні занедбані склади і приміщення заводів. У народі ці місця називають «чорні в'язниці». Ці в'язниці неофіційні, але в той же час влада використовує їх у своїх інтересах.

Самі скаржники кажуть, що не одноразово намагалися подавати до суду на незаконні дії цієї компанії, але безрезультатно.

Довідка The Epoch Times:

* Китайські апелянти (заявники, скаржники) - це численні китайські громадяни, які зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе з боку місцевої влади, а також різних державних організацій. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі, у відповідні державні інстанції, звертаючись таким чином до уряду по допомогу і захист.

Однак, боячись втратити свої пости, місцеві чиновники різними способами намагаються перешкодити їм звернутися в інстанції провінційного або ж столичного рівня. Для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, биття чи незаконного ув’язнення змусити апелянтів замовкнути.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом «уваги» і контролю комуністичної влади. Чиновники суворо стежать, щоб з апелянти не контактували іноземні репортери, а також блокує репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...