• Верховенство закону в Китаї надалі залишається тільки на словах

  • П'ятниця, 10 вересня 2010 року

Заяви Пекіна про те, що в КНР влада суворо дотримується законів і Конституції вже неодноразово спростовувалися. Численні приклади, знову і знову підтверджують, що в ключовий момент інтереси компартії стоять над законами країни.

25 серпня п'ятеро родичів послідовниці духовної практики Фалуньгун Лю Хунся приїхали на мікроавтобусі до установи «класу промивання мізків» в районі Чуаньїн міста Цзілінь однойменної провінції. Вони мали зажадали звільнити їх родичку, яку там ув'язнили без законних підстав та оформлення будь-яких документів.

Проживши багато років у Китаї, вони навіть не підозрювали, до якої міри самі представники влади не дотримуються законів.

Нижче наводиться їх розповідь кореспонденту The Epoch Times про те, що відбулося після того, як вони вийшли з мікроавтобуса:

Як тільки ми підійшли до дверей, автоматичний замок відкрився і черговий, нічого не питаючи, сказав, щоб ми піднялися на третій поверх. Охоронець біля дверей третього поверху відкрив нам двері і проводив в кімнату, де розташовується сумно відомий «Офіс 610».

У кімнаті було п'ятеро співробітників Офісу, один з них відразу з порога грубо запитав: «Що вам треба? Хто дозволив вам сюди увійти? »Коли ми представилися і сказали навіщо прийшли, а також сказали, що провів нас сюди охоронець, одна зі співробітниць почала кричати, брудно лаятись і виштовхувати нас у коридор.

Вже будучи в коридорі, ми сказали: «Ви є представниками влади, у вас повинні бути відповідні манери і культура поведінки. Ви ж уявляєте образ уряду, як можна так поводитися? Увійдіть у наше становище, ви ж теж люди. Якби ваших рідних ув'язнили тут, який у вас був би настрій? Ми досі не розуміємо, чому Лю схопили прямо на вулиці і доставили сюди?»

На першу частину наших промов вони не відреагували, а на останнє запитання відповіли: «Тому, що вона займається Фалуньгун!»

Ми сказали: «Адже практика Фалуньгун не порушує жодних законів. У нашій Конституції говориться, що у китайських громадян є право на свободу віросповідання і висловлювань».

На це один з них відразу ж зреагував: «За ці слова ви вже накликали на себе великі проблеми. Ви що теж займаєтеся Фалуньгун? Цією практикою в Китаї займатися заборонено! Держава це забороняє, якщо хтось практикує, то це порушення закону!»

Далі ми запитали: «Який саме закон порушує духовна практика Фалуньгун?»

«Статтю 300 Кримінального кодексу, злочин перешкоджання виконанню державних і адміністративних законів!», - заявив представник влади.

«Виконанню яких законів перешкоджала Лю? Дайте нам почитати ці закони», - наполягали ми.

На цьому наш діалог закінчився, жодних подальших пояснень з приводу законності їх дій не було. Один з них вийшов у кімнату і комусь зателефонував.

Ми стали вимагати, щоб нам дозволили хоча б побачитися з Лю і поговорити з нею.

У цьому нам категорично було відмовлено.

«Це неможливо. Ні з ким говорити ви не будете. У нас тут є спеціальні співробітники, які з неї розмовляють, вони здійснюють роботу з "перетворення" її свідомості. У цей час ті, з ким працюють наші співробітники, не повинні спілкуватися зі сторонніми. Коли робота буде виконана, її звільнять», - пояснили нам ситуацію.

«Лю займається Фалуньгун і намагається підвищити свою моральність і духовність керуючись принципом Істина Доброта Терпіння (основний принцип вчення Фалуньгун, - прим. Ред.), В кого ж ви хочете її перетворити?», - Намагалися з'ясувати ми.

Але й на це питання нам нічого не відповіли, натомість дали зрозуміти, що розмова на цю тему закінчено.

Однак відпускати нас вони вже не збиралися. Коли ми побрели до виходу, дорогу нам перегородив охоронець. У цей час підійшов співробітник Офісу і хитро сказав: «Ви ж хочете побачити Лю, от зараз вони будуть обідати і ви зможете на неї подивитися».

Насправді, як потім з'ясувалося, вони просто тягнули час, очікуючи приїзду поліцейських.

Ми залишилися і один з нас запитав цього співробітника: «От я не зрозумію одну річ, скажіть, чому в Гонконзі, який є частиною Китаю, практикувати Фалуньгун можна, а в нас тут не можна?»

Співробітник зам'явся, а потім випалив: «Там Гонконг, а тут Китай! У нас з ними принцип "одна країна, дві системи"».

Далі до нас з нижнього поверху піднялися кілька людей і сказали йти з ними донизу. При цьому один з них почав знімати нас на відеокамеру і абсолютно не реагував на наші протести проти цього.

Коли ми спустилися на перший поверх, до двору будівлі під'їхав поліцейський мікроавтобус, з нього вийшли 5-6 чоловік, з яких лише двоє були у формі, інші в цивільному. Нам наказали слідувати за ними, пояснивши, що нас повезуть в поліцейське відділення для з'ясування особи.

Ми відмовилися йти з ними, оскільки посвідчення особистості у нас були при собі і можна було їх перевірити на місці. Але вартові закону підхопили нас під руки, заштовхали в свій мікроавтобус і відвезли.

У відділку нас розділили на дві групи й стали записувати і перевіряти всі особисті дані, а також з'ясовувати чи практикує хтось з нас Фалуньгун.

Одна з нас відмовилася відповідати на питання поліцейського, заявивши, що протестує проти такого несправедливого ставлення до людей з боку представників влади.

Тоді один з поліцейських сказав їй при всіх: «Чи знаєш ти, що ти робиш? Ти захищаєш позицію тієї послідовниці Фалуньгун. Якщо не будеш говорити, то тебе чекає така ж доля, як її. Чи знаєш ти, чим ми тут займаємося? Ти вважаєш, що ми допомагаємо людям. Насправді ми закопуємо людей. Ти не боїшся померти, тоді ми із задоволенням закопаємо тебе».

У цей час його колега додав: «Хоч навіть його рівняння не дуже підходяще, але сенс саме такий».

Пізніше нас всіх відпустили, а жінку, яка відмовилася відповідати на запитання поліції, помістили під варту в поліцейській дільниці, де вона знаходиться досі.

Наприкінці інтерв'ю співрозмовники кореспондента звернулися до всіх людей доброї волі в світі з проханням допомогти зупинити репресії Фалуньгун у Китаї і покласти край стражданням мільйонів китайців, яких ці репресії торкнулися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...