• Азіатські ігри стали причиною посилення репресій у Китаї

  • Четвер, 16 вересня 2010 року
Китай. З наближенням Азіатських ігор, в місті Гуанчжоу провінції Гуандун влада посилила контроль над місцевими послідовниками духовної практики Фалуньгун. Робиться це під гаслом «забезпечення безпеки Ігор».
Напередодні Азіатських ігор, які повинні початися 12 жовтня, «Офіс 610» міста Гуанчжоу розгорнув потужну кампанію «із зачистки міста» від прихильників Фалуньгун. У даний час, за неповною статистикою вже арештовано більше 10 з них, за багатьма встановлено цілодобове стеження, деяких запроторили під домашній арешт.
У першу чергу нападкам піддалися ті, кого раніше вже заарештовували за практику Фалуньгун. У рамках програми «забезпечення безпеки Азіатських ігор» правоохоронці вриваються до них в будинки, довільно роблять обшуки і залишають своїх агентів для стеження.
«Цього року нас переслідують ще сильніше, ніж під час пекінської Олімпіади. "Офіс 610" наказав поліції особисто відвідати всіх, хто раніше був помічений як практик Фалуньгун і дізнатися їх "хід думок"», - розповіла кореспондентові The Epoch Times послідовниця Фалуньгун із Гуанчжоу на прізвище Лінь.
Однак самі виконавці переслідувань відчувають незадоволеність подібними заходами влади.
«До мене приходили поліцейські і працівники житлово-експлуатаційної контори. Вони з невдоволенням сказали, що їх змушує це робити керівництво, що вони повинні задати мені деякі питання і записати мої відповіді. Вони також сказали, що це пов'язано з майбутніми Азіатським іграми», - розповів місцевий прихильник Фалуньгун на прізвище Чень.
5 серпня управління громадської безпеки міста Гуанчжоу розповсюдило повідомлення, згідно з яким, якщо хтось у період з серпня по грудень повідомить про будь-які місцеві заходи Фалуньгун, то отримає винагороду від 10 до 500 тис. юанів ($ 1,4 - 71,4 тис.) .
Як ми повідомляли раніше, велика сутичка поліцейських з селянами відбулася в місті Гуанчжоу, коли влада вночі почали здійснювати масштабний знесення будівель в рамках підготовки до Азіатським ігор. Поліція застосувала сльозогінний газ і палиці. Чиельні селяни отримали поранення, більше 10 осіб заарештовано.
У комуністичному Китаї поняття «безпеки» заходів не таке, як у західних країнах, де воно в основному стосується загрози тероризму. У КНР же найбільшу небезпеку становить все те, що може нашкодити іміджу компартійному уряду на міжнародній арені. Наприклад, народні акції протесту, різні правозахисні заходи апелянтів, дисидентів та численних інших груп громадян, яких пригнічує правляча в країні компартія. Тому перед кожним великим міжнародним заходом ці люди стають об'єктом особливої уваги органів безпеки.
Масові зноси будинків, насильницькі виселення людей, арешти, висилки і т.д., все це було частиною «організації» таких великих заходів, як Всесвітні ігри бойових мистецтв, Олімпійські Ігри 2008 року, ЕКСПО-2010 у Шанхаї, майбутні Азіатські ігри в Гуанчжоу і т.д.
При цьому світове співтовариство стало все більше закривати очі на грубі порушення прав людини в КНР і надавати Пекіну можливість проводити ці заходи. У свою чергу для китайської влади це є підтвердженням визнання режиму компартії і, проведеної ним політики на міжнародній арені.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...