• В'язню сумління, який зазнав тортур китайська влада перешкоджає надати медичну допомогу

  • Середа, 6 жовтня 2010 року

Адміністрація в'язниці міста Харбіна провінції Хейлунцзян 25 вересня повідомила родичам ув'язненого за практику цигун Фалуньгун Лі Чжикана, що він знаходиться в критичному стані. Проте відправити його на лікування за межі в'язниці чиновники відмовилися.

Отримавши повідомлення, рідні Лі поїхали в тюремну лікарню і стали вимагати зустрічі з ним. Адміністрація призначила день зустрічі, попередивши: «Ви не повинні розповсюджувати цю інформацію в Інтернеті. Якщо з вами приїдуть інші прихильники Фалуньгун, то зустріч не відбудеться».

Родичі зажадали відправити Лі на лікування, але в цьому їм було відмовлено.

Під час побачення вони дізналися, що Лі вже тиждень кашляє кров'ю, тіло його набрякло, руки схудли.

Коли 9 вересня у Лі почалися проблеми зі здоров'ям, родичі послали 1500 юанів ($ 214), щоб йому поліпшили раціон харчування. Але під час зустрічі Лі сказав, що цих грошей він не отримав і навіть нічого не знає про них.

39-річний Лі Чжикан потрапив у в'язницю 9 грудня 2009 р. за те, що не піддавався так званому «перетворенню», що впроваджене репресивною політикою Китаю і не захотів відректися від Фалуньгун. Його засудили до п'яти років ув'язнення.

Під час ув'язнення він зазнав численних тортур, побиття і знущання, що застосовували до нього з метою змусити підписати «гарантійні листи» і «лист каяття». Будь-які побачення з Лі були заборонені.

Як розповів Лі родичам під час зустрічі, його часто били електрошокерами. Поліцейські також заохочували ув'язнених бити його, а одного разу змусили безперервно стояти протягом п'яти діб, при цьому йому не дозволяли спати, не давали їжі, не пускали в туалет і не дозволяли розмовляти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...