• У Китаї професор права продає себе в рабство, оскільки став жертвою політики уряду

  • Понеділок, 4 жовтня 2010 року
Китай. Випускник пекінського університету, професор права, колишній викладач Державного університету політичних наук, 45-річний Ян Чжичжу 3 вересня вийшов на вулицю з плакатом про продаж себе у рабство за 640 тис. юанів ($ 91,4 тис.).

Різкі контрасти вже давно стали характерною рисою сучасного Китаю. З одного боку в КНР найбільша у світі кількість мільярдерів і друга в світі економіка, з іншого це країна, в якій більше 10% населення живе за межею бідності.

Ян Чжичжу не зміг знайти іншого вирішення своєї проблеми, окрім як продати себе в рабство за суму, яка на деякий час зможе підтримати життя його сім'ї.

А справа лише в тому, що його дружина народила другу дитину.

На перший погляд це радісна подія, але тільки не в Китайській Народній Республіці.

Згідно з політикою обмеження народжуваності, що діє в КНР вже 30 років, друга донька Яна була названа «народженою понад норму» і, отже, «незаконною». За це, під тиском влади, Яна звільнили з роботи і зобов'язали виплатити штраф 240 тис. юанів ($ 34,2 тис.).

Таких грошей у сім'ї немає, тому, як пише Ян у своєму блозі, він додав до суми штрафу ще 400 тис. юанів як компенсацію своїй сім'ї, і таким чином склав собі ціну.

Ян також вказав, що відмовляється приймати пожертвування, оскільки не хоче «бути паразитом за рахунок своєї "народженої понад норму дитини"».

На плакаті він написав, що готовий служити тому, хто його купить, як раб до кінця життя.

Зазначимо, що в Китаї це вже не перша спроба продати себе в рабство. Вранці 19 червня по вулиці міста Сіаня провінції Шеньсі йшов літній чоловік з плакатом наступного змісту: «Продаю сам себе. Всього лише 20 тис. юанів. Мої здібності: можу співати, танцювати, охороняти, підмітати, прати, готувати. Ціна дешева. Краще, ніж собака. Кому потрібно?»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...