• Юридичне задзеркалля Китаю: перешкоди в діяльності адвокатів. Частина 3

  • Четвер, 28 жовтня 2010 року

Китай. Співробітники органів громадської безпеки, прокуратури і судів використовують різні способи перешкод адвокатам у захисті послідовників Фалуньгун - практикуючих за школою цигун, яких переслідує правлячий режим в Китайській Народній Республіці.

Шантаж, затримання, побиття і т.д. з метою змусити адвокатів відмовитися від захисту своїх клієнтів, вже стало звичним явищем у правовому секторі КНР. На підставі конкретних прикладів сайт Minghui систематизував та опублікував вісім методів порушення права на захист з боку китайських судів та правоохоронних органів.

Спосіб перешкод 6: Побиття та арешти адвокатів, які захищають права послідовників Фалуньгун 

Громадські органи безпеки, органи прокуратури і судів підбурюють працівників правоохоронних органів бити та арештовувати адвокатів, які дотримуються справедливості й совісті. На них надягають наручники і відправляють у в'язницю. Найчастіше для побиття залучають злочинців.

- Добре відомий адвокат з прав людини Гао Чжишен прагнув домогтися справедливості для людей, які практикують вправи Фалуньгун, і написав три відкритих листи Ху Цзіньтао і Веню Цзябао. Чиновники компартії сфабрикували звинувачення, заарештували і засудили його до тюремного ув'язнення.

- 27 квітня 2007 р. на слуханні першої інстанції у справі послідовника Фалуньгун Ван Бо шість адвокатів - Лі Хепін, Лі Сюнбін, Чжан Ліхуей, Лі Шуньчжан, Ву Хунвей і Тен Бяо - вирушили виступити на захист Ван Бо. Прокурор і члени суду не тільки постійно переривали їхні виступи, не даючи говорити, але поліцейський дозволив собі навіть побити адвоката Тен Бяо. 29 вересня того ж року адвокат Лі Хепін був заарештований і відправлений поліцією в центр ув'язнення в передмісті Пекіна. Його били електричними палицями протягом п'яти годин, а всі його особисті речі були конфісковані.

- 28 січня 2009 р. Цзян Сіцін, послідовник Фалуньгун з Чунціна, раптово помер у центрі ув'язнення. Коли члени його родини прибули в кімнату підготовки тіла до кремації, то виявили, що тіло цієї літньої людини ще було теплим. На його голові, грудях і ногах були присутні шви і синці.

5 лютого влада насильно провели аутопсію без узгодження з членами його сім'ї, витягли у нього всі органи і продали їх на зразки. Його кремували без дозволу сім'ї 8 лютого 2009 р. Звіт про аутопсію був фальсифікований, і в ньому заявлялося, що він помер від «інфаркту», але в описі аутопсії говорилося: «4,5,6 ліві ребра були зламані, а між ними була виявлена кров ...». Коли члени сім'ї задали питання, працівники прокуратури Чунціна відповіли: «Ребра були зламані під час невідкладного надання допомоги з метою порятунку його життя».

Пекінські адвокати Чжан Кай і Лі Чуньфу були найняті сім'єю, щоб вести цю справу, але коли вони 13 травня 2009 р. прийшли до дочки Цзян Сіцін за додатковою інформацією, більше двадцяти співробітників з поліцейської дільниці Цзянцзіна увірвалися до кімнати, побили обох адвокатів, наділи на них наручники і відвезли у відділок.

- 13 квітня 2009 р., коли адвокат Чжоу Пен відправився з іншим адвокатом на зустріч з клієнтом, послідовником Фалуньгун Чжаном Шенжуном, відразу ж з'явилася група людей, які побили їх і вигнали їх з будинку підзахисного.

Спосіб перешкод 7: Обмеження діяльності адвокатів і тяжке покарання для залякування інших

- У серпні 2008 року адвокат-правозахисник Ван Юнхан з провінції Ляонін написав статтю під назвою «Велика помилка була здійснена в минулому; краще швидко усунути останні негаразди».

З чисто юридичної точки зору він вказав, що звинувачення влади проти Фалуньгун за ст. 300 Кримінального кодексу КНР були безпідставні і, більше того, покарання, накладені на послідовників Фалуньгун судами різних рівнів, були абсолютно безглуздими, цього не повинно було статися; що це принесе найбільшої ганьби для юриспруденції материкового Китаю і майбутнім поколінням професіоналів юридичної сфери буде соромно за це. Він відправив свою статтю до Верховного суду і Верховної Прокуратуру КНР.

Однак 4 липня 2009 року близько двох десятків правоохоронців увірвалися в його будинок, жорстоко побили його і відвезли з собою. У поліцейській дільниці його знову побили, зламавши щиколотку, що викликало необхідність ставити штучний трансплантат кістки. У 2009 році адвоката було засуджено до семи років ув'язнення, незважаючи на серйозну нестачу свідчень проти нього.

Спосіб перешкод 8: Затримання родичів і друзів послідовників Фалуньгун, які наймали адвокатів

Оскільки «правоохоронний персонал» надзвичайно остерігається адвокатів з прав людини, то особлива увага при розгляді справи приділяється тому, чи були найняті адвокати, і звідки вони. Потім чиновники для залякування організовують напади та побиття родичів, які зважилися найняти адвокатів.

- Так, міський суд Цзямусі провінції Хейлунцзян заарештував Цю Юсян, мати послідовника Фалуньгун Ма Дуо, яка найняла йому адвоката ще до розгляду його справи. У результаті матір засудили до трьох років позбавлення волі.

- Широко відомий випадок з розглядом справи Ван Бо з м. Шицзячжуан, що стався в 2007 році, ще більш наочно свідчить про тактику суддівського свавілля.

27 квітня 2007 р. чиновники проміжного суду слухали її справу у другій інстанції. Її захищали адвокати Лі Хепін, Тен Бяо, та ще четверо пекінських адвокатів. Вони вказали, що відповідно до Конституції і закону, практика Фалуньгун не є злочином, а переслідування Фалуньгун дійсно є злочинним актом і порушує закон. Юридичне обґрунтування і факти, які вони пред'явили, були беззаперечні, а сторона звинувачення і суддя не змогли представити жодних обґрунтувань, щоб винести обвинувальний вирок.

Щоб уникнути присутності адвокатів, проміжний суд м. Шицзячжуан передав справу Ван Бо та її членів сім'ї до іншого суду, який пізніше таємно засудив Ван Бо до п'яти років ув'язнення, а її батьків - до чотирьох років ув'язнення. Крім того, вони незаконно заарештували чоловіка тітки Ван Бо, Гай Уфаня, який найняв адвокатів, і без дотримання судово-процесуальних норм засудили його до терміну позбавлення волі у виправно-трудовому таборі м. Шицзячжуан.

Отже, узагальнення представлених вище фактів дає можливість зробити висновок про загальний стан законності в Китайській Народній Республіці та розглянути пропаганду проурядових видань в цій країні «з протилежного боку місяця».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...