• Відомий адвокат зниклий безвісти в Китаї був викрадений поліцією

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 26 жовтня 2010 року
Китай. Пройшло більше півроку з того моменту, як відомий китайський адвокат-правозахисник Гао Чжишен у черговий раз безслідно зник. У поліції не прийняли заяву його брата про зникнення людини і сказали, що адвокат перебуває у віданні органів безпеки і що скоро він з'явиться, «як і минулого разу».

Гао Чжиі, старший брат зниклого адвоката, 21 жовтня разом з двома пекінськими адвокатами Теном Бьяо і Лі Хебіном звернулися в поліцейське управління району Чаоян міста Пекіна із заявою про зникнення людини.

Поліцейський з управління сказав їм: «Ми знаємо цю людину, але не знаємо де він знаходиться. У нього особлива ситуація і раніше він вже зникав і потім з'явився. І на цей раз теж з'явиться. Повертайтеся додому і чекайте інформації про нього. Вашу заяву ми не приймемо».

Вони не хотіли йти, оскільки вважали дії поліції незаконними і прочекали в управлінні кілька годин. Інший правоохоронець, який вийшов до них, сказав, що Гао Чжишен знаходиться в підвідомчому поліції районі, але оскільки справа особлива, вони не можуть нічого зробити. Відвідувачам нічого не залишалося, як піти ні з чим, поліцейські навіть відмовилися скласти протокол і зареєструвати їх візит.

«У законах Китаю прописано, що кожен громадянин країни має права. Компартія також підписала відповідні міжнародні договори, а тепер вони викрали людину і незаконно утримують її під вартою. У Китаї такі випадки не є рідкістю, але наразі випадок з Гао особливий, тому що він дуже відомий за кордоном та існує певний тиск з боку міжнародного співтовариства. Однак навіть у такому разі влада не тільки не випускаює його, але і піддає жорстоким тортурам. Ми всі дуже переживаємо за Гао», - розповів кореспонденту The Epoch Times адвокат Лі Хебін.

Він також повідомив, що у Китаї дуже поширені випадки застосування тортур щодо апелянтів, дисидентів, правозахисників і т.д., а також свавільні затримання цих людей. При цьому, за словами Лі, найчастіше репресіям з боку режиму партії піддаються також і адвокати, які намагаються захищати цих людей у судах.

Нагадаємо, що Гао Чжишен з'явився в квітні цього року після того, як більше року вважався зниклим без вісті. Він заявив, що більше не буде критикувати уряд і тільки хоче возз'єднання із родиною. Проте 20 квітня він знову зник, і дотепер про нього немає жодних звісток.

Викрадення людей є популярним методом переслідування інакомислення, який використовується правлячим режимом у КНР. Наприклад, такий спосіб широко застосовується до послідовників неугодної компартії духовної практики Фалуньгун. Численні з чих людей безслідно зникли.

Передісторія

 
У 2001 р. Гао Чжишен був визнаний міністерством юстиції Китайської Народної Республіки «одним з десяти кращих адвокатів Китаю».

Починаючи з 2004 р. християнин Гао Чжишен, адвокат-правозахисник, вів численні справи, пов'язані з порушенням прав людини. Він став першим китайським адвокатом високого рангу, який публічно засудив переслідування  щодо Фалуньгун, написавши про це кілька відкритих листів лідерам компартії Китаю, а також лист Конгресу США. У листах він детально описував результати свого власного розслідування злочинів, скоєних по відношенню до послідовників Фалуньгун з боку китайської влади в порушення Конституції КНР.

У листопаді 2005 р. його адвокатська контора в Пекіні була закрита пекінським управлінням юстиції. 15 серпня Гао Чжишена заарештували за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». 12 грудня 2006 був проведений суд, на який не був допущений адвокат, найнятий сім'єю Гао. 22 грудня Гао Чжишена засудили до 3 років ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на 5 років. Його також на рік позбавили політичних прав.

У червні 2007 р. Американська рада судових адвокатів удостоїла Гао нагородою «За мужню адвокатську роботу». У тому ж році були опубліковані його мемуари «A China More Just» («Більш справедливий Китай»).
 
9 лютого 2009 була опублікована його стаття «Темна ніч, темний капюшон і викрадення мафією», в якій детально розповідається про 50 днів тортур, яким піддали адвоката співробітники китайських спецслужб у 2007 році.

Його дружині і двом дітям, які також піддавалися переслідуванню з боку влади, вдалося втекти з Китаю і в березні 2009 року вони прибули до США, де і знаходяться зараз на правах біженців.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...