• Тибетських школярів засудили до позбавлення волі за участь в протесті

  • Понеділок, 18 жовтня 2010 року

Двоє тибетських школярів 12 вересня були засуджені до двох років позбавлення волі і ще двох виключили зі школи за участь у демонстрації у річницю березневих протестів тибетців проти режиму компартії.

12 жовтня їх відправили у в'язницю міста Тяньшуй, повідомляє радіо «Вільна Азія» з посиланням на представника уряду Тибету у вигнанні Чжо Гацзя.

Кореспондент подзвонив в місцеве управління освіти та управління у справах релігій. Але там традиційно сказали, що нічого подібного вони не чули.

14 березня цього року близько 50 тибетських школярів повіту Мачу тибетського округу Ганнань провінції Ганьсу вийшли з протестом до будівлі місцевої адміністрації і стали голосно скандувати, вимагаючи звільнення заарештованих у 2008 році тибетців.

Їх акцію влада придушила, а потім заарештували трьох керівників школи, а також понад 20 вчителів та учнів.

Через кілька днів ще кількасот учнів цієї школи вийшли в шкільний двір і почали проводити голодування на знак протесту проти дій влади. Їх теж розігнала поліція.

Після цих подій, влада направила спеціальних співробітників проводити серед учнів виховну роботу. Двоє учнів Аван Ламу і Жедан Доцзі відкрито висловили протест проти цього промивання мізків. Їх виключили зі школи і заборонили будь-яким іншим навчальним закладам приймати їх.

Нагадаємо, що 10 березня - річниця 50-річної окупації Тибету військами китайської компартії. У результаті окупації 50 років тому тибетський духовний лідер Далай-лама був змушений шукати притулок в Індії. 14 березня 2008 р. у Тибеті відбулися масові акції протесту проти окупації, що закінчилися кривавою бійнею, в результаті якої, за даними тибетського Уряду у вигнанні, було вбито більше 100 тибетців. Китайська влада, побоюючись нових акцій протесту, ввела в Тибетський Автономний Район озброєні війська, і посилила контроль над місцевими жителями та приїжджими.

Згідно з даними тибетського Уряду у вигнанні, за неповною статистикою, починаючи з 10 березня 2008 року і по 31 січня 2009 року, за участь в акціях проти насильства з боку режиму компартії було заарештовано понад 5600 тибетців; 290 тибетців були засуджені до різних термінів позбавлення волі; 220 - загинули; 1294 тибетців отримали поранення, більше тисячі - зникли без вісті.

Офіційна статистика китайської компартії виглядає скромніше. Відповідно до неї, за цей же період часу арештів та ув'язнень піддалося тільки 1317 чоловік; 76 осіб засуджено до різних термінів ув'язнення; 19 осіб загинули; 623 - отримали поранення, з них 241 поліцейський; ніхто не пропав без вісті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...