• Протест проти рейдерського захоплення землі в Китаї подавили в крові. Фотоогляд

  • П'ятниця, 15 жовтня 2010 року
Китай. Черговий масштабний кривавий інцидент на грунті рейдерського захоплення селянської землі стався 13 жовтня в селищі Лунвей провінції Гуансі. Селяни розбили кілька поліцейських машин. Під час зіткнення з поліцією десятки людей отримали поранення.

Як розповідають очевидці, близько двох тисяч селян протестуючи заблокували дорогу. Народні хвилювання викликав арешт шістьох місцевих жителів, які були незгодні продавати владі за низькими цінами свою землю, повідомляє радіо Sound Of Hope.

Спочатку влада надіслала близько 100 поліцейських. Селяни відмовилися підкоритися їх вимогам і розійтися. Поліцейські спробували розігнати їх силою, але зустріли рішучу відсіч у вигляді каменів і палиць. Селяни перевернули і розбили сім автомобілів правоохоронців.

Через деякий час до поліцейських прибуло підкріплення, близько п'ятисот бійців спецназу із собаками, які почали криваву бійню. Один очевидець стверджує, що бачив, як собаки на смерть загризли двох людей.

Протистояння тривало близько шести годин. Було заарештовано понад 10 осіб. Учасники протесту кажуть, що якщо влада не звільнить затриманих і не підвищить покупну ціну на землю, буде ще більший масовий опір.

Більшість землі в даному районі влада вже продали кампанії-забудовнику, а на виплачені селянам гроші, неможливо купити нове житло.

«Така ж ситуація в нас у багатьох селах. Людям, які залишилися без землі і будинків немає до кого звертатися за допомогою. Деякі намагалися подавати скарги центральному Уряду, але жодного відгуку не отримали», - розповідає місцевий житель на прізвище Лі.

Захоплення землі і насильницькі зноси будинків заради будівництва розкішних бізнес-споруд і розважальних центрів відбувається в КНР дуже часто. З одного боку це приносить місцевій владі надприбутки і збільшує показники ВВП району, з іншого боку створює гарний зовнішній фасад і образ «нового Китаю».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...