• Протестуючи проти знесення будинку, чоловік став смертником

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 листопада 2010 року
Китай. Примусове знесення будинку Гун Цзеліня довело його до того, що він спрямував свій автомобіль на групу надісланих владою людей. У результаті поранення отримали 12 чоловік. Четверо з них перебувають у важкому стані. Гун помер у лікарні від побоїв поліцейських.

Цей інцидент, що навіть підконтрольні компартії китайські ЗМІ назвали «найбільш масштабним незаконним знесенням в історії», стався 16 листопада в селі Хоуху провінції Хубей.

Для знесення понад 300 селянських будинків, багато з яких були побудовані тільки кілька років тому, влада прислала понад 3 тис. осіб, серед яких були поліцейські, співробітники управління громадського порядку, міські контролери, пожежні і власне робітники.

Цей захід розпочався о 6 годині ранку, село було повністю оточене, дороги заблоковані, дозволений був тільки виїзд.

Роботи зі знесення планувалося проводити протягом трьох днів. Після рішучої відсічі з боку селян, знесення призупинили. Проте влада вже встигла зрівняти з землею близько 100 будинків.

Місцеві мешканці розповіли кореспондентові The Epoch Times, що 3 роки тому Гун Цзелінь побудував добротний будинок. Представники влади пообіцяли не зносити його, але в результаті знесли разом з усім майном, що й призвело до сумних наслідків.

«Те, що зробив Гун, фактично дорівнювало здійсненню вчинка смертника. Я думаю, що він був готовий до цього, тому що йому вже нічого було втрачати», - каже селянин на прізвище Чен.

Землю в цьому районі влада планувала продати компанії-забудовникові під комерційні проекти.

За гіперпосиланням дивіться відео того, як поліцейські розганяють протест селян проти знесення їхніх будинків.

Треба зазначити, що вся земля в Китаї належить державі, цим користуються партійні чиновники, які вирішують, що і де будувати. Через це зноси будинків силоміць заради будівництва розкішних бізнес-споруд і розважальних центрів відбувається в КНР майже щодня. З одного боку, це приносить місцевій владі надприбутки і збільшує показники ВВП району, з іншого боку, створює гарний зовнішній фасад і образ «нового Китаю». Прицьому мешканцям будинків, що зносяться, виплачуються мінімальні компенсації або не виплачуються зовсім.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...