• Багатотисячний бунт спалахнув у Китаї через заборону на мопеди

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 18 листопада 2010 року
Китай. Після того, як місцева влада ввела обмеження на використання мопедів, 15 листопада близько п'яти тисяч чоловік заблокували дорогу біля адміністрації міста Ченьчжоу провінції Хунань. Сталися зіткнення з поліцією, в результаті яких були  перевернуті і розбиті декілька поліцейських автомобілів.

Місцевий чиновник підтвердив кореспондентові радіо «Вільна Азія», що нові правила викликали хвилю народного обурення, але повідомив, що в місті вже спокійно. На питання про те, чи буде влада переглядати своє рішення після події, чиновник сказав, що такої інформації у нього немає.

Нове рішення місцевої влади, яке обговорювалося більше року і проти якого виступали не тільки компанії служб доставок, а й прості городяни, набуло чинності 13 листопада, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Згідно з цим рішенням у багатьох районах міста заборонено їздити на мопедах, що мають не місцеві номери, також є й інші обмеження на використання мопедів. Численні служби доставки скаржаться, що тепер їм доведеться пересадити своїх розвізників на велосипеди, що значно зменшить ефективність роботи і підвищить її собівартість.

Власники мопедів також незадоволені. «У нас в країні багаті стають ще багатшими, для їх розкішних машин влада постійно розширює дороги, а що тепер робити нам, простим людям, які не можуть купити собі автомобіль? У нас розвиток відбувається в інший бік, тепер нас знову змушують користуватися велосипедами. Чи думає влада про свій народ? », - скаржиться місцевий житель на прізвище І.

Всю інформацію про протест влада традиційно активно видаляє з Інтернету. Отже, не знайти в Мережі жодної критики щодо нових правил.

Останнім часом у Китаї неухильно зростає кількість народних акцій протесту. За офіційними даними Пекіна в 2008 році в країні відбулося більше 80 тисяч народних хвилювань, що в 10 разів більше, ніж у 1993 році. Чиновники відзначають, що зростає не тільки кількість самих акцій протестів, але й чисельність  їх учасників, а також масштаби і матеріальні збитки, що ними наноситься.
 

{mospagebreak}

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...