• Режим КНР примушує країни світу сприяти його репресивній політиці

  • Четвер, 25 листопада 2010 року

Згідно з даними нового щорічного звіту Держдепартаменту США, влада Китайської Народної Республіки продовжує грубо топтати свободу віросповідання. При цьому комуністичний режим став більш наполегливо схиляти інші країни перестати критикувати його репресивну політику.

У середу, 17 листопада, Державний Департамент США опублікував щорічний звіт про стан свободи релігії у світі.

В авторів Звіту «викликає занепокоєння» свобода релігії у Китаї, Північній Кореї, Судані, а всього у восьми країнах країнах. Ці країни поставлені у розділ країн, на які «треба звернути особливу увагу», тому що в них «серйозно порушується свобода віросповідання».

На присвяченій цьому звіту прес-конференції Держсекретар США Хілларі Клінтон зазначила, що свобода віросповідання є основним правом людини і одним з основних елементів зовнішньої політики США.

Торкаючись теми Китаю, вона сказала, що влада КНР постійно переслідує буддійських ченців, незареєстровані християнські групи та уйгурів-мусульман.

У доповіді говориться, що двоє дітей уйгурської правозахисниці Рабії Кадир все ще перебувають у в'язниці, чисельні захисники свободи віри переслідуються владою, знаходяться під наглядом, домашнім арештом і т.д., також їм заборонено виїжджати з країни.

Велика частина доповіді стосується Китаю присвячена переслідуванню режимом компартії духовної практики Фалуньгун.

«У 1999 році китайський уряд оголосив незаконною групу Фалуньгун, назвавши цю практику "злим культом". Однак немає жодних ясних пояснень, з якої причини було застосоване таке формулювання. Крім Фалуньгун влада на таких же підставах заборонила цигун Чжунгун і ще кілька нових релігійних рухів. Протягом минулих 10 років уряд жорстоко придушує Фалуньгун. Велика кількість учнів цієї практики у в'язниці, а ті, хто не бажає відмовитися від своєї віри, піддаються побиттю. Деякі з них під час ув'язнення померли. Придушуючи Фалуньгун і інші, так звані "злі культи", китайський уряд порушив нормальні законні процеси», - пишеться в доповіді.

Як і в попередні роки, в процесі складання звіту Держдепартамент США зібрав нові факти про переслідування прихильників Фалуньгун у КНР.

Автори Звіту вказують, що нині більше 100 тис. послідовників Фалуньгун у Китаї знаходяться у виправних таборах, при цьому переслідуванню також піддалися декілька адвокатів, які захищали їх у суді.

У Звіті говориться, що китайська влада суворо стежить за тим, щоб прихильники Фалуньгун не контактували з іноземними кореспондентами та чиновниками, тому неможливо розслідувати це питання більш докладно.

Згідно з інформацією, отриманою від джерел Департаменту, останнім часом у Китаї збільшилося число послідовників Фалуньгун, яких ув'язнюють під варту під час так званих «чутливих» днів, наприклад, великих міжнародних заходів. При цьому у них немає жодної можливості для апеляції на захист своїх прав. У деяких районах влада навіть призначає винагороду за донос на цих людей, до яких після арешту часто застосовують тортури і побиття електричними кийками.

У цьому році у звіті вперше згадується про спроби китайської влади придушити виступи творчого колективу Shen Yun Performing Arts, для чого були задіяні дипломатичні важелі і чинився тиск на уряди різних країн.

Концерти трупи Shen Yun за допомогою музики і танцю передають людям зміст китайської культури, а також зачіпають питання того, як китайська влада відносяться до Фалуньгун, говориться у Звіті.

Китайська влада постійно дорікає США за подібні звіти та закликає не втручатися у внутрішні справи Китаю. При цьому режим активно чинить тиск на уряди інших країн, схиляючи останні захищати свої політичні інтереси.

Так, під час щорічних всесвітніх турне трупи Shen Yun, китайські дипломати щоразу розсилають чиновникам листи з настійними проханнями не відвідувати ці виступи, а також чинять тиск на керівництва залів, у яких виступає трупа.

Зараз компартія Китаю активно намагається змусити світову громадськість бойкотувати церемонію вручення Нобелівської премії миру, якою цього року нагороджений китайський дисидент Лю Сяобо, який відбуває 11-річний термін у китайській в'язниці.

МЗС КНР розіслав листи до посольств багатьох країн, закликаючи їх не бути присутнім на цій церемонії, попереджаючи про можливі «наслідки». На думку Гейра Люндестада, секретаря Нобелівського комітету, таке втручання є безпрецедентним.

Проте зусилля Пекіна не залишилися марними, наразі відомо, що представники декількох країн вже відмовилися відвідати цю церемонію, яка пройде 10 грудня. Серед цих країн Куба, Марокко, Казахстан, Ірак і Росія.

Також своєрідний метод «покарання» режим КНР застосовує до країн, які приймають у себе лідера тибетців Далай-ламу. Згідно з дослідженнями Андреаса Фукса і Ніла-Хендріка Кланна з Геттінгенського університету в Німеччині після відвідування тибетського лідера цих країн, приблизно на 8% знижується експорт товарів з Китаю. Це «покарання» триває в середньому 2 роки. Дане явище навіть отримало назву «ефект Далай-лами».

Отже, навіть свої торговельні зв'язки з іншими країнами компартія Китаю також пов'язує з досягненням політичних цілей. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...