• Про заяви Вень Цзябао в іноземних ЗМІ

  • Вівторок, 26 жовтня 2010 року

На Заході не зрозуміли належним чином висловлювань прем'єра Держради Китаю Вень Цзябао на теми, які зазвичай вважаються табу для Пекіна.

Коли 2 жовтня Вень Цзябао відвідав Грецію, він погодився дати інтерв'ю CNN. Вень Цзябао сказав, що інфляція і корупція можуть вплинути на стабільність у Китаї, що прагнення людей до демократії та свободи — неминуче явище. Це був ще один приклад подібних висловлювань про намічену політичну реформу, зроблених в ряді інших випадків за останні тижні.

На питання, чому велика частина Інтернету в Китаї все ще піддається цензурі і блокаді, Вень Цзябао відповів: «І я, і китайський народ вважають, що Китай буде продовжувати рухатися вперед. Прагнення народу до демократії та свободи невблаганне».

«Зовнішній світ невірно інформований про Китай. Є 400 мільйонів користувачів Інтернету і 800 млн. осіб мають мобільні телефони. Вони можуть виходити в Інтернет і висловлювати свою думку, включаючи критику», — сказав Вень Цзябао.

Розуміння Китаю

Навіть західні політики і бізнесмени, які мають справу з китайцями або жили в Китаї довгий час, не розуміють багато чого з того, що там відбувається.

Причиною, через яку Захід не розуміє Китай, є те, що він сприймає Комуністичну партію Китаю (КПК), як законну політичну партію. Вони ніколи не розглядали те, як ця партія захопила владу в Китаї і тепер намагається захопити світ. Вони ніколи не розуміли ниці методи, використовувані чиновниками Китаю. Вони не знають про численні злочини, скоєні цією партією, багато з яких досі відбуваються.

Вень Цзябао може використовувати ті ж слова, що й західні політики, але їх значення зовсім інше, і розраховані вони на обман.

 

Коли він сказав, що китайці можуть виходити в Інтернет і висловлювати свою думку, включаючи критику, він забув згадати, що велика частина критики видаляється, і ті користувачі, які сприймаються як «провокатори», будуть арештовані і покарані.

Інтерв'ю Вень Цзябао для CNN не публікувалося в засобах масової інформації в Китаї. Навіть слова прем'єра заблоковані для китайської громадськості.

Коли він сказав: «У Інтернет-користувачів в Китаї є свобода слова», — ймовірно, він сам не вірив своїм словам.Чи вірить їм Захід?Деякі люди на Заході, у яких ще є ілюзії щодо політичної реформи КПК, почнуть черговий раунд дискусій з приводу заяв Вень Цзябао.

 

А деякі чітко розуміють, що висловлювання Вень Цзябао не мають ніякого значення і просто зроблені, щоб обдурити іноземні засоби масової інформації і продовжити епоху влади КПК, яка поступово слабшає.

Ся Сяоцянь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...