• Майже половина території Китаю зазнала опустелювання

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 12 січня 2011 року
За останніми результатами дослідження стану ґрунту в Китайській Народній Республіці, виявилося, що майже половина землі в країні зазнала опустелювання й опіщанення. В деяких районах ситуація за останні роки ще більше погіршилася.

Заступник начальника Державного управління лісового господарства Чжу Леке 4 січня повідомив, що вони провели четверте масштабне дослідження і отримали дані за ступенем опустелювання і опіщанення землі в період з початку 2005 року по кінець 2009 року.

За результатами моніторингу, опустелюванню піддалося 2623,7 тис. кв. км землі, а опіщаненню 1731,1 тис. кв. км землі, що становить 27,33% і 18,03% всієї території Китаю відповідно.

Посадовець також відзначив, що різні заходи, які були прийняті в останні роки, не поліпшили ситуацію і не зупинили тенденцію деградації землі. У деяких районах, наприклад у провінції Сичуань і пониззі Сіньцзянської річки Тарім, опустелювання продовжує розширювати межі. Всього по країні опустелювання помітно розширюється на території 310 тис. кв. км.

Китай є країною з найбільшим рівнем деградації ґрунту в світі.

Чжу також зазначив, що причиною такої ситуації є діяльність людини і зміна клімату, які призводять до збільшення числа і площі посух, що значно впливає на стан рослинного покриву землі.

Крім цього, начальник відділу боротьби з опустелюванням землі Лю Те повідомив, що 530 тис. кв. км землі можна врятувати посадкою дерев, але виходячи з фактичних можливостей, на це буде потрібно більше 300 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...