• Скуповування китайською владою боргів Іспанії - це політичні інвестиції

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 січня 2011 року

Віце-прем'єр Держради КНР Лі Кецян під час офіційного візиту до Іспанії заявив, що китайська влада має намір продовжувати скуповувати боргові зобов'язання уряду Іспанії.

«Ми вже купили частину держборгу Іспанії і в майбутньому продовжимо скуповувати [борги Іспанії]», - цитує його слова іспанська газета El Pais.

Се Тянь, економіст, професор Університету Південної Кароліни в Айкен (University of South Carolina Aiken) вважає, що це не економічні інвестиції, а політичні. На його думку, скуповуючи ці борги, комуністичний уряд Китайської Народної Республіки намагається за допомогою грошей платників податків перетягнути на свій бік Євросоюз, щоб там були «свої» люди, щоб знову отримати право на закупівлю зброї у ЄС, а також, щоб країни єврозони перестали піднімати питання порушення прав людини в Китаї.

Як раніше повідомляло Державне управління валютного контролю КНР, Китай вже купив декілька 10-літніх державних позик Іспанії на суму в один мільярд євро.

Іспанія є найбільш сильно постраждалою від економічної кризи країною Євросоюзу і за розрахунками HSBC Bank потребує з кінця 2010 по 2013 роки вкладень на суму 351 млрд. євро. Це дуже велика сума для Євросоюзу, який ще теж не оговтався від кризи. Багато економістів пророкують входження Іспанії в тривалу боргову кризу.

Професор Се Тянь в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times розповів, що виходячи з економічної ситуації в Іспанії, купувати її боргові зобов'язання з точки зору економіки не ефективно, такі інвестиції не мають ніякої цінності, тому що економічна віддача від них може бути дуже не скоро.

По відношенню до китайських громадян, ці інвестиції повністю помилкові, однак правляча в країні компартія, яка одноосібно розпоряджається усіма фінансовими запасами країни, вкладає ці гроші, здійснюючи політичні інвестиції, вважає економіст.

Нещодавно французька газета Le Figaro повідомила, що ЄС в 2011 році має намір зняти з Китаю понад 20-річне ембарго на постачання зброї, яке було введено після влаштованої компартією «різанини на площі Тяньаньмень» в 1989 році. Але через численність заперечень як всередині Євросоюзу, так і з боку інших країн, точна дата зняття заборони не визначена.

На думку професора Се Тяня, покупка зброї, це одна з головних цілей інвестиції в іспанські борги влади КНР. Компартія дуже занепокоїлася з приводу своєї військової потужності після проведених в кінці листопада США і Південною Кореєю спільних військових навчань, пояснює Се.

Протягом останніх років комуністична влада посилює придушення інакомислення в країні, а також переслідування різних груп громадян, таких як представники духовної практики Фалуньгун, члени домашніх християнських церков, тибетці, уйгури і т.д. Все це викликає постійне засудження різних активістів і політиків США і країн Євросоюзу.

Се Тянь вказує на те, що в ситуації, коли всередині Китаю економіка дуже не стабільна, споживчі ціни, а також ціни на нерухомість та інфляція безперервно ростуть, влада компартії купує борги Іспанії, демонструючи свою економічну міць. Таким способом, упевнений професор, вони і намагаються домогтися від ЄС політичної лояльності і своїми інвестиціями «закрити» їм рот.

Професор також упевнений, що китайська влада буде продовжувати цю політику і якщо, наприклад, Ірландія або інша країна єврозони також буде продавати свої державні борги, вони будуть їх скуповувати, а ці країни будуть поступово ставати голосом компартії Китаю в Євросоюзі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...