• На Тайвань не пускатимуть чиновників з КНР, які порушують права людини

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 15 грудня 2010 року

Парламент Тайваню ухвалив тимчасовий закон, згідно з яким відповідні органи перевірятимуть комуністичних чиновників з Китайської Народної Республіки, які в'їжджатимуть на територію Тайваню. Якщо хтось з таких посадовців виявиться порушником прав людини, то отримає відмову у в'їзді на острів.

Законопроект був висунутий 16 членами законодавчого Юаня і прийнятий 7 грудня напередодні Міжнародного дня прав людини.

Крім вищого законодавчого органу, даний документ також прийняли адміністрації міст Цзяї, і Гаовей, а також повітів Чжанхуа, Хуалянь, Мяолі, Юньлінь та інших.

У новому законі вказується, що уряд повинен видати наказ, згідно з яким усі державні структури на місцях, а також неурядові організації не повинні запрошувати і мають не приймати чиновників з комуністичної частини Китаю, які були виявлені, як злісні порушники прав людини.

Член парламенту Чень Тінфей розповіла, що фактично зараз чиновників материкового Китаю, які приїжджають на Тайвань перевіряє тільки влада компартії, а Тайвань відіграє в цьому пасивну роль - просто ставить печатку і все. Проте на деяких з цих чиновників в інших країнах подані судові позови зі звинуваченням у порушенні прав людини.

«На тлі того, що Тайвань підписав свою і міжнародну конвенцію з прав людини, якщо ми і далі будемо запрошувати їх і надавати почесті як високим гостям, то цим ми просто дамо собі ляпас. Необхідно докладно перевіряти всіх комуністичних чиновників, які збираються приїхати до Тайваню, на предмет участі в грубих порушеннях прав людини. Якщо такі порушення виявлені, то їх треба оголосити персонами нон ґрата і заборонити в'їзд на нашу територію», - повідомила парламентар.

Цай Веньсюй, депутат міста Цзяї, вказав також на те, що такі заходи повинні прийняти й уряди інших країн, особливо стосовно тих чиновників КНР, на яких в окремих країнах уже подано судові позови.

Варто відзначити, що в серпні і вересні цього року в Республіці Китай були подані судові позови на трьох чиновників з материкового Китаю під час їхнього візиту на острів. Губернатора провінції Гуандун Хуана Хуахуа, заступника губернатора провінції Шеньсі Чжао Чженюна та начальника державного управління у справах релігії КНР Вань Цзоаня звинуватили в геноциді послідовників духовної практики Фалуньгун. В якості позивача виступила місцева Асоціація Фалуньгун. Ця подія викликала великий резонанс серед місцевої громадськості.

Усього ж у світі за даними Всесвітньої організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ), судові позови подані на понад 30 чиновників КНР, включаючи колишнього генсека Цзяна Цземіня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...