• WikiLeaks: Дані ВВП Китаю недостовірні

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 21 грудня 2010 року

Чергова порція секретних депеш американських дипломатів, які оприлюднив сайт WikiLeaks, розповідає про те, що китайські чиновники не вірять у комунізм і бояться відповідальності за репресії над Фалуньгун; ВВП Китаю створюється штучно і не відображає реальної економічної ситуації; влада продовжує жорстко контролювати ЗМІ і санкціонує хакерські атаки.

Сфабрикована статистика

В оприлюдненому WikiLeaks документі під номером 07BEIJING1760 йдеться, що у березні 2007 року голова обкому партії провінції Ляонін Лі Кечан сказав послу США в Пекіні Кларку Т. Рандту (Clark T. Randt), що для оцінки економіки Китайської Нородної Республіки не треба покладатися на цифри офіційної статистики.

Як приклад Лі навів обсяг ВВП на душу населення в провінції Ляонін. За цим показником Ляонін стоїть у першій десятці провінцій КНР, проте рівень наявного доходу городян провінції нижче середнього показника по країні. Чиновник також зазначив, що цифри зростання ВВП у країні «штучні» і тому «ненадійні». Для оцінки економічної ситуації провінції Ляонін, за словами Лі, потрібно звернути увагу на три показники: використовувану електроенергію, обсяг товарів, що перевозяться залізницею та суму виданих кредитів. А ВВП «можна лише просто прийняти до відома», - сказав чиновник посміхаючись.

Китайська статистика завжди викликала великі сумніви. ВВП, який китайська влада ввела в 1985 році, став прийматися за показник економічних успіхів як окремих районів так і країни в цілому. Розхожа фраза «чиновники висувають цифри, а цифри просувають чиновників» відображає реальну ситуацію в країні. Наприклад, у Китаї з кожним роком скорочується площа орних земель і збільшується збиток сільського господарства від стихійних лих, однак у цьому році чиновники відрапортували про підвищення врожаю зернових на 3%.

Корупція - головна причина соціальних проблем

Згідно з секретними документами сайта WikiLeaks Лі Кечан також поділився з американським послом проблемами його провінції. Він сказав, що різниця в доходах між різними верствами населення в Ляонін «дуже серйозна», люди «дуже незадоволені» системою освіти, якістю лікування і ситуацією в області нерухомості. Лі зізнався, що справжня причина всіх цих проблем це корупція.

Чиновники бояться потрапити під суд за геноцид над Фалуньгун

Ще один розголошений секретний документ розповідає про зустріч Сі Цзіньпіна і посла США в Китаї Кларка Т. Рандта в травні 2006 року після поїздки китайського чиновника до США.

Під час цієї зустрічі Сі сказав, що він сам і всі члени їх делегації турбувалися про те, що під час візиту до США послідовники Фалуньгун можуть створити їм «небезпеку». Зокрема Сі Цзіньпін сказав, що: «Він та інші чиновники не боялися зустріти під час візиту в США акції протесту, але боялися, що (учні Фалуньгун) подадуть на них до суду під час їх перебування на території Штатів». «Вони також боялися наслідків та відповідальності у випадку якщо суд надішле їм повістку», - говориться в документі.

Сі також відзначив, що протягом всієї поїздки їх супроводжував помічник з органів безпеки, і вони ніде не зустрілися з Фалуньгун.

Фактично ця інформація в черговий раз підтверджує, що комуністичний режим КНР чудово розуміє, що переслідуючи прихильників Фалуньгун, скоює злочин. Щодо судів побоювання партійних функціонерів небезпідставні, оскільки нині за даними Всесвітньої організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ), щонайменше, на 30 чиновників Китайської Народної Республіки подано судові позови за кордоном. Тільки в період з 2000 р. по 2007 р. на колишнього лідера КНР Цзяна Цземіня було подано більше 50 позовів у 30 містах різних країн. У серпні цього року позов зі звинуваченням у геноциді був поданий на губернатора китайської провінції Гуандун Хуана Хуахуа під час його візиту до Тайваню.

Чиновники не вірять в комунізм, але хочуть утримати тоталітарний режим

Японське видання JB Press з посиланням на документи з сайту WikiLeaks повідомляє, що в травні минулого року колишній прем'єр міністр Сінгапуру Лі Куан Ю відверто поділився своєю думкою з деяких питань із заступником держсекретаря США Джеймсом Стейнбергом.

Лі сказав, що «Китай вже не вірить у комунізм», але чиновники просто хочуть зберегти однопартійну систему правління. На його думку, це особливо проявляється останнім часом у період кризи, компартія вже вичерпала всі свої можливості і не може просуватися далі.

Відомий сінгапурський політик також сказав, що Сі Цзіньпін є «послідовником Цзян Цземіня», компартія вважає, що у нього є відповідні здібності, тому його готують на пост генсека. Цзян Цземіню не подобається Ху Цзіньтао, він постійно намагається його придушити, але Ху знайшов підтримку всередині партії і зусилля Цзяна дотепер були безрезультатними.

Кібер-війна Пекіна

Ще один оприлюднений сайтом WikiLeaks секретний документ розповідає про те, що Пекін, використовуючи різні способи, намагається отримати доступ до вихідного коду комп'ютерних програм, в тому числі і операційних систем, щоб потім більш ефективно здійснювати хакерські атаки. Крім цього урядовим хакерам вже вдалося отримати 50 мегабайт документів секретного електронного листування урядових установ США. Основною метою хакерів режиму є військові відомства, міністерство енергетики і комерційні структури.

19 червня 2009 р. американський дипломат у своїй депеші повідомив, що китайська компанія Topsec, що займає технологіями комп'ютерної безпеки отримала доступ до вихідного коду операційної системи Windows. Дана компанія співпрацює з Китайським центром тестування та сертифікації продуктів захисту інформації (CNITSEC). У свою чергу CNITSEC має пряме відношення до хакерських атак. Керівник Topsec Хе Вейдун також раніше повідомляв китайським ЗМІ, що половина капіталу їх компанії складається з урядових вкладень. «Найцікавіше, що акціонери цієї компанії не отримують дивідендів, всі вони вкладаються в майбутні інвестиції», - йдеться у депеші.

ЗМІ повинні повідомляти тільки «гармонійні» новини

У наступному документі під номером 07BEIJING7035 розповідається, що під час 17-го З'їзду КПК у листопаді 2007 року влада дозволила присутність 807 китайським та 1135 іноземним кореспондентам, що значно більше, ніж було на попередньому з'їзді в 2002 році (570 і 840 відповідно). Однак ступінь контролю над ЗМІ залишилася такою ж суворою, як і раніше.

Китайські ЗМІ як і раніше дотримуються встановленого правлячим режимом правила «повідомляти радісне і не повідомляти сумне». Співробітник центрального телебачення КНР розповів, що в період проведення З'їзду їм взагалі заборонено показувати людей, які плачуть. Вирізати доводиться навіть кадри з полюючим хижаками, так як вони вважаються «негармонійними».

Нагадаємо, 29 листопада сайт WikiLeaks почав публікацію серії секретного листування американських дипломатів, які становлять понад 250 тис. документів. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...