• Китайські судді брешуть і порушують закони

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 9 грудня 2010 року

Укотре режим компартії Китайської Народної Республіки переслідує прихильників духовної практики Фалуньгун. Наразі  стало відомо, що ще двох з послідовників цього виду цигун було засуджено до тюремного ув'язнення. Про вирок влада повідомила родичів тільки через кілька днів, а письмове рішення суду не видали досі, позбавивши засуджених можливості подати апеляцію.

27 листопада суд міста Січан провінції Сичуань засудив Су Лі Цюань і Фен Цюань до шести та п'яти років в'язниці відповідно. Як розповіли родичі засуджених, про вирок їм стало відомо лише 3 грудня, коли вони у черговий раз приїхали до суду, щоб дізнатися про ситуацію. При цьому суддя без пояснення причини відмовився видати їм на руки письмове рішення суду.

Найнятий родичами адвокат, повідомив, що згідно з законодавством КНР, після оголошення вироку суд зобов'язаний відразу видати письмове рішення близьким родичам засудженого.

Проте у прокуратурі, куди вони спробували поскаржитися на незаконні дії суду, їм сказали, що якщо усно вже повідомили рішення суду, письмове рішення видавати не обов'язково.

На думку адвоката, оскільки про вирок було повідомлено занадто пізно, і дотепер не вдалося отримати його в письмовому вигляді, практично немає жодного шансу подати апеляцію на оскарження у встановлені законом 10 днів.

Адвокату також відмовили в зустрічі зі своїми підзахисними. Співробітник центру ув'язнення пояснив це тим, що засуджені відмовляються визнати провину і носити тюремний одяг.

Рідні засуджених також розповіли, що після 27 листопада вони кілька разів дзвонили судді, який вів цю справу, він говорив, що вирок скоро буде винесений. Проте фактично він говорив неправду, тому що на той момент вже було відомо рішення суду.

Су Ліцюань і Фен Цюань були схоплені поліцейськими 11 травня цього року на дорозі в повіт Мії провінції Сичуань. До них підбігли кілька людей у цивільному, які не представившись затягли їх в машину і відвезли в поліцейський відділок, а потім у центр ув'язнення, де вони й перебували до засудження.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...