• Ще більше китайців нелегально їдуть за кордон на заробітки

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Понеділок, 27 грудня 2010 року
Останнім часом число китайців,  які нелегально приїжджають в інші країни на заробітки різко збільшується. Дехто з них платять гроші за допомогу в нелегальної еміграції,  а деякі виїжджають за кордон за туристичною чи студентською візою і потім там залишаються. Вони кажуть, що за кордоном зарплати високі, умови праці та ставлення до робітників «людяні».

Японський телеканал Fuji TV нещодавно показав передачу під назвою «Життя зі сльозами», в якій розповідається історія про китайця, який 15 років працював чорноробом у Японії, щоб повернути борги своєї сім'ї і відправити свою дочку вчитися до США.

Ця зворушлива історія була подана на тлі гучних заяв китайської влади про економічні успіхи країни. Автори програми також розкривають тенденцію збільшення числа китайських громадян, які виїжджають з Китайської Народної Республіки на заробітки, і готових за кордоном виконувати роботу, яка не вітається серед місцевого населення.

Як сказала співробітник пекінської організації, що займається допомогою в оформленні документів для виїзду за кордон на заробітки на прізвище Лян, збільшення числа виїжджаючих викликано тим, що в Китаї зарплати низькі, ціни на товари високі, охорона здоров'я розвинена погано, навчання дороге, житло придбати важко і т. д.

Вона також розповіла, що вони займаються тільки громадянами, які виїжджають до США. Їм допомагають у підготовці документів та отриманні візи, а потім ці люди залишаються там нелегально. Найнижча ціна поїздки до США 250 тис. юанів ($ 36 тис.), численні нелегали платять від 50 до 70 тис. юанів за незаконний переїзд в США на кораблі.

Особливо багато, за словами Лян, виїжджають із провінції Фуцзянь і Чжецзян. Вони працюють в основному в китайських ресторанах, де китайські господарі забезпечують їм житло та харчування. Зарплату вони відправляють до Китаю своїм сім'ям.

Як повідомило південнокорейське агентство новин Yonhap, серед незаконних мігрантів, які приїхали до Південної Кореї на заробітки, велику частину складають китайці.

Один із них на прізвище Лі розповів, що він приїхав до Південної Кореї під виглядом студента, але не став вчитися, а влаштувався на нелегальну роботу. Він говорить, що в Південній Кореї зарплати, щонайменше, у три рази вище, ніж у Китаї. Причому на батьківщині, за його словами, у робітників статус, як у рабів, їх нещадно експлуатують і при цьому у більшості немає страховок на лікування, пенсій і будь-якого іншого соціального захисту, що стає нерідкою причиною самогубств.

Він також сказав, що хоч навіть й існує постійне побоювання бути депортованим, але в Південній Кореї ставлення до робітників з боку керівництва «людяне», умови праці хороші, плюс висока в порівнянні з Китаєм зарплата, тому ризик виправданий.

За даними Світового банку, в 2008 році китайські емігранти і робочі, які знаходяться за кордоном перевели до Китаю 40,63 млрд. доларів США, що становить 1% китайського ВВП. У деяких районах КНР перерахування родичів із за кордону є основним доходом місцевих жителів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...