• Райони виробництва рідкоземельних металів у Китаї непридатні для життя

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Понеділок, 10 січня 2011 року

Місто Баотоу є китайською «столицею рідкоземельних копалин», там виробляється 80% світового обсягу рідкоземельних металів. Проте ціна цього, як і всього іншого виробництва в Китаї - сильне забруднення навколишнього середовища. Райони навколо розробок вже давно не придатні для життя людини.

Села поруч з містом Баотоу оточені щільним кільцем заводів. Окрім відходів збагачення копалин, даний район також страждає і від відходів великої сталеливарної корпорації.

Як зазначають місцеві жителі, у багатьох селах значно збільшилася кількість ракових захворювань, врожайність полів знижується з кожним роком, вода сильно забруднена і непридатна для пиття.

«На полях вже практично нічого не росте, в повітрі літає пил, кринична вода дуже брудна, після кип'ятіння утворюється товстий шар накипу. Тут просто немає жодних умов для життя», - розповідає мешканець району Кунча міста Баотоу на прізвище Хань.

Серед рідкоземельних металів є і радіоактивні, випромінювання яких викликають ракові захворювання.

Ще 8 років тому місцеве управління охорони навколишнього середовища після проведеного дослідження, зробило висновок, що села, розташовані в районах розробок копалин, є «сильно забрудненими» та «непридатними для життя людей».

Найбільш сильно забруднені п'ять сіл, серед яких Шицзи, Сунцзяхао, Далахана та інші.

Велика кількість мешканців району Кунча страждають астмою та іншими захворюваннями легенів. Про сильну забрудненість ґрунту в цьому районі знають всі навколо, тому вирощені там фрукти та овочі продати можна тільки за дуже низькими цінами. Якщо полити посіви водою з наземних джерел, то вони швидко гинуть.

Місцева влада ухвалила рішення переселити близько п'яти тисяч селян з п'яти сіл у нове поселення на відстані 10 км від їхнього колишнього місця проживання. Але самі селяни не згодні на це, вони кажуть, що пропонована сума компенсації за їхню садибу занадто низька, їм просто неможливо буде влаштуватися на новому місці.

Влада також дотепер не виплатила місцевим мешканцям обіцяну компенсацію за проживання в сильно забрудненому районі за 2009 рік.

Однак посадовці наполягають на переселенні, кажучи, що на місці цих сіл вони збираються будувати нову промислову зону.

За даними китайської влади, запаси рідкоземельних елементів в Китаї знизилися в період з 1996 по 2009 роки на 37 %.

Нагадаємо, що рідкоземельні елементи використовуються в приладобудуванні, радіоелектроніці, хімічній промисловості та інших галузях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...