• Директора великого китайського підприємства заарештували за практику Фалуньгун

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 19 січня 2011 року

Голову правління компанії з виробництва обладнання Xintianli Jixie Co. Ltd, професора фізики Вана Чінчжуна заарештували за його приналежність до духовної практики Фалуньгун, яку правлячий у Китаї режим жорстоко переслідує вже 11 років.

Вана схопили рано вранці в його квартирі в місті Ліньі провінції Шаньдун і відвезли в поліцейський відділок. Після цього співробітники місцевого відділення Офісу 610* разом з поліцією вирушили на завод Вана для проведення обшуку. Всі входи і виходи заводу були взяті під охорону, людей тільки впускали всередину і нікого не випускали. На час обшуку робочих закрили в кімнаті. При цьому представники влади не пред'явили жодних документів, що дають їм право на подібні дії.

Як розповідають співробітники, в офісі компанії поліцейські перевернули все догори дном, але так і не знайшли те, що їх цікавило. Що саме вони шукали, ніхто не знає.

Директора Вана заарештували 26 вересня, але інформація про це стала відома тільки зараз. Нині він і ще двоє заарештованих з ним однодумців все ще перебувають під вартою, їм дотепер не пред'явлено офіційне звинувачення і не призначена дата суду.

Не тільки співробітники підприємства і друзі, а й партнери Вана по бізнесу висловлюють жаль з приводу того, що сталося, а також невдоволення діями влади, які, на їхню думку "ні за що хочуть посадити до в'язниці хорошу людину».

З моменту початку переслідування компартією Фалуньгун, це вже третє ув'язнення, якому піддався Ван за свої духовні переконання. Перший раз його схопили в 2003 році і відправили в «клас промивання мізків»**. Вдруге це сталося 13 грудня 2006 року. Його обманним шляхом запросили сісти в автомобіль, після чого відвезли в поліцейський відділок. Протягом місяця його намагалися «перетворити» і традиційно змушували покаятися і відмовитися від свого духовного вчення.

Вану Чінчжуна 54 роки. Раніше він працював викладачем на кафедрі фізики в університеті міста Ліньі. Фалуньгун він почав практикувати в 1998 році. Власне саме завдяки практиці, що вимагає від послідовників підвищення моральності, Ван завоював велику симпатію у своїх співробітників і партнерів, а торгова марка «Сіньтяньлі» стала однією з найвідоміших у Китаї.

Довідка:

* «Офіс 610» – організація, яку названо за датою її створення – 10 червня 1999 р., працює виключно для переслідування Фалуньгун. Вона підкоряється безпосередньо Центральному партійному керівництву. Повноваження «Офісу 610» перевищують усі закони Китаю, а її відділення розташовані у всіх великих і малих містах, повітах, селищах і селах.

** «Клас промивання мозку» - державна структура в КНР, створена для проведення психологічної обробки людини з метою змінити його думки та світогляд, які комуністичний уряд вважає «неправильними». Для досягнення цієї мети використовуються агітаційні відео та аудіо матеріали, а також спеціальна література, яку змушують вчити напам'ять. Також використовуються бесіди з «фахівцями». В останні роки ці «класи» використовуються в основному для так званого «перетворення» послідовників Фалуньгун, при цьому до останніх нерідко застосовують побиття та тортури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...