• Податки в Китаї ростуть у двічі швидше за ВВП

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Середа, 19 січня 2011 року
Державне податкове управління Китайської Народної Республіки нещодавно повідомило, що в 2010 році по всій країні було зібрано податків на суму 7739 млрд юанів ($1,1 трлн), що на 22,7% більше, ніж у попередньому році.

У позаминулому році у рейтингу журналу Forbes КНР посів перше місце з податкового тягаря серед країн Азії і друге місце в світі, поступившись Франції.

Однак фахівці прогнозують, що в 2010 році Китай вийде за цим показником на перше місце в світі, повідомляє китайське видання «Міжнародний фінансовий вісник».

 
За офіційними даними Пекіну, в період з 2004 року по 2010 (крім 2009 року), сума податків у країні зростала в середньому у двічі швидше порівняно зі зростанням ВВП.

Раніше відділ податкової політики Міністерства фінансів КНР повідомляв, що, починаючи з 2009 року, в наступні 2-3 роки податки не будуть рости швидше за ВВП, як це було в період з 1994 по 1996 роки. Але їх прогнози не виправдалися.

Високі і численні податки змушують людей при найменшій можливості ухилятися від них. Китайські бізнесмени, не приховуючи, кажуть, що всі їхні підприємства ведуть подвійну бухгалтерію, щоб ухилитися від податків, у противному випадку їхній бізнес стане збитковим.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...