• Візит Ху Цзіньтао в США супроводжується закликами до дотримання прав людини

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 19 січня 2011 року

Напередодні офіційного візиту до США голови Компартії Китаю Ху Цзіньтао 19 китайських адвокатів написали відкритого листа із закликом припинити широкомасштабне використання тортур у Китайській Народній Республіці. Також, у Вашингтоні в Капітолії пройшла прес-конференція, на якій з закликом про дотримання своїх прав виступили представники тибетців і уйгурів, а також дружина зниклого в Китаї адвоката і правозахисника Гао Чжишена.

17 січня 19 китайських адвокатів опублікували відкритого листа, в якому зазначено, що влада часто викрадає правозахисників у Китаї, а також застосовує до них тортури, і що поважати і захищати права людини треба почавши з ліквідації цього явища.

У листі наводяться конкретні приклади постраждалих від тортур засуджених за політичні злочини і в'язней совісті. Також адвокати привели приклади найбільш поширених висловів поліцейських по відношенню до затриманих: «Якщо потрапив мені до рук, то жити тобі чи померти вирішую я», «Якщо помреш від побоїв, закопаємо і справі кінець», «Забудь, що ти людина, тепер ти всього лише тварина» і т.д.

Автори листа вважають, що застосування тортур - це злочин проти людяності, який грубо принижує людську гідність.

Варто зазначити, що режим КНР підписав Конвенцію ООН про незастосування тортур, а також Конвенцію з прав людини. Умови обох міжнародних документів китайська влада грубо порушує, при цьому вимагаючи від світового співтовариства, яке засуджує їх за це, поважати «вибраний Китаєм» шлях розвитку і не втручатися у внутрішні справи КНР.

У другій половині дня 18 січня в Капітолії за участю численних ЗМІ пройшла прес-конференція, присвячена заклику до Президента Бараку Обами підняти питання про права людини під час зустрічі з китайським диктатором.

Серед присутніх на прес-конференції були кілька конгресменів, а також Ген Хе, дружина викраденого поліцією адвоката Гао Чжишена, лідерка пригноблюваних у КНР уйгурів Рабія Кадир, тибетська жінка Нгаван Сангдрол, яка відбула тюремний термін у Тибеті за свою віру та один з лідерів повстання китайських студентів 1989 р. Чай Лін.

Конгресмен Френк Вольф повідомив, що наразі 32 конгресмена США написали відкритого листа Бараку Обамі з закликом звернути увагу на права людини в Китаї.

«Китайський народ повинен знати, що США підтримує його і докладає зусиль для досягнення свободи і демократії в Китаї. Я закликаю Президента Обаму підняти питання прав людини і свободи віросповідання і зробити це не за закритими дверима, а прямо і відкрито», - сказав Вольф.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 січня, Ху Цзіньтао прибув до США з державним візитом, у рамках якого він проведе зустріч з Президентом США Бараком Обамою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...