• Уряд і поліція Китаю зобов'язані служити перш за все партії, а не народу

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 жовтня 2011 року

Наразі китайські блогери активно обговорюють тексти клятв вступу до комуністичної партії Китаю і в партію Гоміньдан. Перша ставить інтереси партії над інтересами народу, а друга навпаки, що й відображає ситуацію в країні.

Народні дослідники підрахували, що у тексті клятви вступу до Гоміньдан (Національна народна партія), слово «партія» використовується 4 рази, «держава» - 16 разів, «людина» - 13 разів, «народ» - 8 разів, «гуманність» - 2 рази, «моральність» - 3 рази.

Водночас у клятві вступу до лав компартії, яка приблизно у 5 разів коротша, і яка змінювалася 4 рази, слово «партія» використовується 10 разів, «держава» - 1 раз, «людина» - 1 раз, «народ» - 1 раз, а слова «моральність» і «гуманність» зовсім відсутні.

У комуністичній клятві підкреслюється, що заради інтересів партії її член повинен бути готовий «у будь-який момент пожертвувати абсолютно всім», а також «заради комунізму боротися до смерті». Згідно з текстом клятви, захист інтересів партії стоїть над захистом інтересів народу.

У свою чергу у тексті клятви Гоміньдану на перше місце ставляться три народні принципу Сунь Ятсена (націоналізм, народовладдя і принцип народного добробуту), а також служіння народу і будівництво демократичної держави. Клятва містить також слідування традиційним конфуціанським концепціям моральності та гуманності.

Багато учасників інтернет-дискусії дійшли висновку, що згідно клятви, у країні з правлячою компартією інтереси народу стоять нижче від інтересів партії. Тобто уряд у першу чергу піклується про себе, а не про народ, що якраз і відбувається у материковому Китаї.

Крім цього увагу блогерів привернула також і клятва китайських поліцейських, яку вони порівняли з американською.

У китайській клятві «вартових закону» відданість партії стоїть попереду відданості народу і закону. Клятва починається словами: «Клянуся, що бажаю чи стати народним поліцейським КНР, я гарантую, що буду відданий компартії Китаю, народу, законам ... ». Тобто так звані «народні поліцейські» в КНР у першу чергу захищають партію, а вже потім народ.

Аналогічна клятва поліцейських США починається словами: «Будучи офіцером поліції, мій основний обов’язок - служіння громадянам, захист їхнього життя і майна ...».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...