• Факти затримань і побиття західних кореспондентів китайська влада не визнала

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 14 березня 2011 року
Чиновники МЗС Китайської Народної Республіки відмовилися визнати факти побиття та затримань західних журналістів, які сталися наприкінці лютого. Також  дипломати натякнули, що протестуючим не допоможуть ніякі закони.

З метою не допустити розповсюдження інформації про «жасминові збори» в Китаї, комуністична влада мобілізували численні сили поліції і агентів у штатському, які перешкоджали роботі іноземних кореспондентів у місцях запланованих акцій протесту проти диктатури компартії.

У результаті, в кінці минулого місяця в Пекіні було побито п'ятеро репортерів американського інформаційного агентства Bloomberg, на початку цього місяця були затримані близько десяти кореспондентів німецьких ЗМІ, а також американського CNN, NBC, AP, New York Times та інших. Деякі з них також були побиті китайськими правоохоронцями.

3 березня на прес-конференції спікера МЗС КНР Цзянь Юй задали питання, яке правило порушили журналісти, і чи в силі ще наказ Держради №537, який був виданий після пекінської Олімпіади та дає іноземним журналістам право збирати інформацію в будь-якому районі, крім Тибету, без отримання додаткового дозволу.

Відповідь чиновника багатьох здивував: «Раз ви так наполягаєте, я можу познайомити вас з ситуацією, якою володію. Кілька днів тому деякі іноземні журналісти не отримавши дозвіл зібралися в торговому пекінському районі і почали фотографувати. При цьому вони не слухали вмовляння представників служби громадського порядку і довго перебували на тротуарі, загороджуючи людям прохід, що сильно порушувало нормальний рух в районі. Це також викликало різке невдоволення господарів місцевих торгових закладів. Тому народні поліцейські, які чергували розчистили прохід у згідно з законом. Я не чула, щоб поліцейські забирали кореспондентів з місця подій для бесіди».

«Ви порушили правило про роботу в тому районі, в якому необхідно отримати дозвіл, - продовжила Цзянь - Не треба закриватися законами, як щитом, корінь питання в тому, що деяким людям не подобається порядок в Піднебесній і вони хочуть влаштувати скандал у Китаї. По відношенню до таких людей, я думаю, що ніякі закони не захистять їх».

Вона нічого не пояснила з приводу наказу Держради №537, але ясно дала зрозуміти, що уряд не має наміру спиратися на закони, перед якими всі повинні бути рівні, коли справа стосується зазіхання на владу компартії.

Через декілька днів 7 березня інший китайський чиновник також здивував західних журналістів, сказавши, що поліція не била представників іноземних ЗМІ.

На запитання кореспондента Рейтер про напружену ситуацію в Китаї і факти побиття журналістів міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі сказав, що «не існує проблеми побиття іноземних журналістів».

«Ви говорите, що в Китаї останнім часом порівняно напружено. Я не бачу ніякої напруги. Китайці радісно відсвяткували Новий рік і Юаньсяо, а тепер зайняті на роботі. Вони єдиним серцем і єдиним устремлінням йдуть вперед по шляху соціалізму з китайською специфікою. Це ситуація, яку я бачу. Тому ми не хотіли б, щоб хто-небудь шукав скандали там, де їх немає. ... Я навпаки вважаю, що у жителів деяких країн, включаючи і розвинені країни, є безліч турбот», - додав міністр.

Під час його виступу хтось із кореспондентів не зміг стриматися від усмішки, пишуть гонконгські ЗМІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...