• Від репресій влади в Китаї померла екс-парламентар

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 березня 2011 року

Колишній парламентар Чжу Інцзен захворіла на рак, але вилікувалася завдяки духовній практиці Фалуньгун. Однак потім вона померла у в'язниці, де відбувала термін за те, що займалася цією практикою самовдосконалення.

Чжу Інцзен, 53 років, мешкала в місті Сіньсян провінції Хенань. Вона була депутатом Всекитайських зборів народних представників, а також  членом Всекитайської федерації профспілок, носила почесне звання «Всекитайський передовик праці»,

Як розповіли її родичі, у 2004 році вона захворіла на рак яєчників. Їй зробили операцію, але результатів це не дало і стан її здоров'я ставав дедалі гіршим. У 2005 році Чжу почала займатися практикою Фалуньгун і незабаром здоров'я її відновилося.

Кілька людей з її офісу померли від раку, співробітники знали її діагноз, але вона довго боялася говорити їм, що вилікувалася за допомогою Фалуньгун, який знаходиться під жорсткими репресіями.

Пізніше вона все ж розповіла всім і навіть стала роздавати знайомим і незнайомим проспекти про Фалуньгун і про факти незаконного переслідування його прихильників правлячим режимом. Проте хтось незабаром доніс на неї і 27 вересня 2008 Чжу заарештували. Вона провела 15 днів у центрі ув'язнення Дуньда.

Наступного разу її схопили теж за доносом увечері 26 вересня 2009 року разом з однодумницею. На цей раз її засудили до виправних робіт і звільнили з роботи.

2 квітня 2010 р. Чжу схопили прямо на вулиці, коли вона роздавала перехожим листівки та компакт-диски. У неї вдома провели обшук і конфіскували всі книги Фалуньгун, а також два комп'ютери, принтер, два мобільні телефони і навіть телевізор.

Через два тижні ув'язнення у неї почалася блювота і болі в нижній частині живота. Після обстеження в лікарні у неї виявили дві невеликі пухлини в нижній частині живота. У поліцейській дільниці не зважилися залишити її у себе і відправили додому, не оформивши жодних документів.

Однак через три дні поліцейські забрали її з будинку і відвезли до  прокуратури, де на неї знову завели справу. Коли вона зажадала припинити процес, їй сказали, що є санкція дуже високопоставленого чиновника і закрити справу вони вже не зможуть.

Так її засудили до 8 років в'язниці, не дивлячись на підірване здоров'я. На той час у Чжу опухли ноги та її кілька разів возили до лікарів. 30 листопада 2010 року її родичам подзвонили з поліції і сказали приїхати до лікарні, де вони побачили вже остигле тіло Чжу.

У неї були опухлі ноги і роздутий живіт. Поліцейські не сказали, від чого вона померла і коли це сталося, але змусили родичів підписати дозвіл на кремацію тіла, а також гарантію про нерозголошення інформації про те, що трапилося. Після цього їм виплатили 50 тис. юанів ($ 7,14 тис.) не пояснивши за що, але дали зрозуміти, що розповідати нікому про подробиці події не треба.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...