• Святом ліхтарів Юаньсяо завершено зустріч Нового року в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Неділя, 20 лютого 2011 року
Юаньсяо або свято ліхтарів традиційно відзначається 15 числа першого місяця за місячним календарем. Цьогоріч Юаньсяо припав на 17 лютого, завершивши тривалі новорічні святкування у Китаї.

У ніч свята ліхтарів місяць стає повним уперше в Новому році за місячним календарем. Вважається, що цього дня весна повністю ввійшла у свої права.

Традиційно в день свята Юаньсяо прийнято запалювати і розвішувати на вулицях ліхтарі, звідси і його друга назва «свято ліхтарів». Крім цього люди влаштовують ходи на ходулях, танці драконів і пускають гучні хлопавки. Традиційними ласощами в цей день є рисові кульки «юаньсяо» з різною солодкою начинкою.

Історія запалювання ліхтарів у це свято своїм корінням сягає у перше століття нашої ери, за часів імператора Мін-ді династії Східна Хань (25 - 220). Мін-ді був прихильником буддизму і саме він наказав 15 числа першого місяця у палаці і храмах запалювати ліхтарі і здійснювати жертвопринесення Будді. Згодом це поступово поширилося в народ і стало традицією.

Під час династії Хань свято Юаньсяо відзначався один день, під час династії Тан три дні, за часів династії Сун п'ять днів, а під час династії Мін цілих десять днів. За часів династії Цін це свято доповнилося численними заходами, такими як танці драконів і левів, ходьба на ходулях і так далі.

 
 
{mospagebreak}
{mospagebreak}
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...