• Після бійки сина чиновника відвезли до лікарні, а потерпілого в поліцію

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 лютого 2011 року
Китай. У кафе в провінції Гуйчжоу між сином місцевого чиновника й пересічним хлопцем сталася сварка, яка переросла в бійку. Коли приїхала поліція мажора відразу ж відправили до лікарні, а хлопця, що постраждав набагато більше закували в наручники і відвезли у відділок. Після декількох годинного допиту хлопець помер від завданих у бійці побоїв і ненадання медичної допомоги.

Інцидент стався ввечері 17 січня в повіті Чжицзінь. Новина про це швидко облетіла китайський Інтернет. У бійці брав участь Ма Кунь, син заступника начальника місцевого відділу єдиного фронту.

Коли приїхали поліцейські Ма в супроводі свого друга відразу ж сів у поліцейську машину і його повезли до лікарні. Водночас другого учасника бійки Лі Хуаньюя, якого Ма бив по голові цеглою і пляшкою, зомлілого, поліцейські закували в наручники разом з його друзями і відвезли у відділок.
Хлопець помер, так і не прийшовши до тями.
Ніякої медичної допомоги Лі надано не було, його допитували чотири години, при цьому приїхавшим заборонили з ним побачення. Приблизно о другій годині ночі хлопець в черговий раз отримав відмову сходити в туалет, після чого втратив свідомість.

Але навіть у цьому випадку поліцейські не поспішали з наданням йому допомоги. Вони зажадали у батьків залишити в заставу документи і тільки після цього викликали швидку. Проте на вулиці була сильна ожеледь і карета швидкої допомоги не могла до них приїхати. Батьки взяли таксі і відвезли сина в лікарню. 23-річний Лі Хуаньюй помер, так і не прийшовши до тями.

Через чотири дні після події батьки повідомили, що їм дотепер не вдалося дізнатися, як просувається розслідування у цій справі.

Проте галас, що піднявся в Інтернеті і хвиля засудження поліцейських за привілейоване ставлення до сина чиновника змусила поліцію дати відповідь. На сайті адміністрації повіту з'явилося повідомлення від «представників органів безпеки», в якому говорилося, що у даній справі затримано 9 осіб, і що проводиться розслідування.

Подібні випадки в Китаї нерідкі. Одна з найбільш гострих соціальних проблем у країні - це явне розділення китайського суспільства на касту чиновників, до яких лояльно відносяться, та яким підкоряється правосуддя і простих людей, для яких закони суворі.

Один з недавніх гучних випадків на цю тему стався у жовтні минулого року. Син заступника начальника управління громадської безпеки міста Баодін, ведучи автомобіль у нетверезому стані, збив двох студенток, одна з яких померла. При цьому він голосно закричав перехожим, які не дали йому втекти з місця події: «Ви подряпали мою машину. Мій батько - Лі Ган. Якщо наважитеся, то подавайте на мене до суду».

Ця історія отримала настільки широкий відгук у користувачів Мережі, що відповідно до проведеного опитування кількома великими китайськими сайтами, фраза «мій батько - Лі Ган», стала найпопулярнішою в китайському сегменті Інтернету в минулому році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...