• Міста-привиди в Китаї

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 8 лютого 2011 року

У Китаї, однієї з країн із найбільшою щільністю населення в світі, можуть існувати величезні порожні райони, забудовані новими будинками. Ці райони називають «міста-привиди».

Район Дая міста Хуейчжоу провінції Гуандун займає площу більше 20 кв. км. Протягом декількох років він активно забудовувався і має повністю сформовану інфраструктуру. Проте вже кілька років там пустує близько 70% житлоплощі, що перетворило його в справжнє «місто-привид».

Як повідомляє китайська газета «Щоденний економічний вісник», новий район Дая розташований у 70 км від мегаполіса Шеньчжень, буквально за лічені роки він був повністю забудований як житловими, так і адміністративними та бізнес будівлями. Однак на широких вулицях між висотними будинками дуже рідко можна зустріти перехожих.

Тому що ціни на нерухомість у цьому районі в 4-5 разів нижче, ніж у сусідньому Шеньчжені, жителі мегаполісу купили тут квартири. Але зробили вони це винятково як вкладення інвестицій, сподіваючись, що через певний час ціни на цю нерухомість піднімуться. Самі вони там не живуть, а тільки зрідка навідуються.

Їх припущення виявилися вірними, за останні кілька років ціни на нерухомість у цьому районі підскочили більш ніж у два рази. У середньому квадратний метр зараз коштує 5000 юанів ($ 714).

Особливо ввечері нове місто схоже на район після епідемії, в якому вижила невелика частина населення. У вікнах багатоповерхівок рідко де можна побачити світло.

«Тут усі квартири давно вже продані, але більшість господарів у них не живуть. Постійно проживають тут менше 20% мешканців», - каже охоронець одного з мікрорайонів.

Місцеві жителі жартують: «У нас тут нічого не росте, крім порожніх будинків».

Компанія Forensic Asia Limited у своєму звіті вказує на існування в Китаї численних порожніх районів, так званих «міст-примар».

Новий район Чжендун міста Шеньчжоу провінції Хенань був названий найбільшим «містом-привидом», а також знаковим районом пузиря на ринку нерухомості в Китайській Народній Республіці. Район почали будувати в 2003 році. Він займає площу 150 кв. км. Вже кілька років він заселений менше ніж на 40%.

Після того, як ця інформація набула широкого розголосу в ЗМІ, місцевий чиновник в інтерв'ю газеті «Китайський бізнес» повністю відкинув її. У свою чергу він заявив, що нині рівень заселення новобудов становить 90%, а число жителів району Чжендун вже перевищило 300 тис. осіб.

Однак, за даними тієї ж влади, наразі вже побудовано більше 30% від планової забудови району, а наведений чиновником рівень заселення становить лише 7,5% планованого кількості жителів, яке до 2020 року, згідно з проектом, повинно становити 4 млн чоловік.

Наступне відоме «місто-привид» в Китаї, це Ордос в районі Внутрішньої Монголії. Він розрахований на понад мільйон жителів, але вже протягом п'яти років там практично ніхто не живе, хоча більшість квартир вже давно продані.

У минулому році китайські ЗМІ повідомили про те, що Державна електромережева компанія КНР провела дослідження в 660 містах. В результаті виявилося, що на електричних лічильниках 65,4 млн квартир за півроку нульові показання. Це говорить про те, що в квартирах ніхто не живе. Цих квартир достатньо для проживання 200 млн чоловік.

Китайський економіст Се Гочжун вважає, що порожніми в Китаї залишаються 25% - 30% новобудов. За його даними, площа житлових приміщень у китайських містах становить 17 млрд кв. м, що достатньо для розселення всіх жителів Китаю.

Коли почалася фінансова криза, багато китайських бізнесменів стали переводити свої капітали з виробництва в нерухомість, щоб хоч якось уникнути банкрутства. Таким чином, безліч будинків і квартир у країні було куплено тільки заради вкладення грошей. Але це ж стало і головною причиною різкого підвищення цін на нерухомість, яку влада дотепер не може взяти під контроль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...