• Жінка зазнала інсульт від репресій китайської влади

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 9 лютого 2011 року

Після ув’язнення в поліцейській ділянці послідовниця переслідуваної компартією Китаю духовної практики Фалуньгун із провінції Ляонін потрапила до реанімації з інсультом.

42-річна лікар Гао Цзе, була заарештована у червні 2010 року і відправлена до ізолятору тимчасового тримання міста Телін провінції Ляонін. Під час ув’язнення здоров'я жінки різко погіршилося, після огляду лікар  поставив діагноз ішемічний інсульт і підвищений тиск. Але навіть у такому стані поліція не дозволила їй залишитися на лікування в лікарні і повернула її назад у камеру.

Чоловік Гао, який також є послідовником Фалуньгун, відбуває чотирирічний термін ув'язнення за свої переконання. Тому клопотатися за Гао можуть тільки її батьки, яким уже за 70 років.

Коли вони дізналися про стан здоров'я дочки, вони зверталися в різні інстанції, щоб Гао звільнили для лікування, поки хвороба не загострилася. Але їх зусилля були безрезультатні.

31 серпня 2010 року вони подзвонили директору центру ув'язнення на прізвище Ши і попросили дозволити їм хоча б побачитися з Гао, оскільки вони сильно хвилювалися, що з нею може статися нещастя. По телефону директору центру ув'язнення їм сказав: «Хочете побачити її, добре, але спочатку ви повинні заплатити 850 юанів ($121) за медогляд, який вона пройшла. Без оплати побачення з нею не відбудеться».

З великими труднощами батьки позичили гроші у родичів і знайомих і, нарешті, побачили свою дочку. За їх словами, було видно, що її хвороба прогресує: обличчя бліде, руху уповільнені, мова невиразна.

Через кілька днів вони прийшли до центру ув'язнення і сказали, що їх дочка потребує термінового лікування і що її треба негайно відправити до лікарні. Цього разу Ши сказав: «Хочете, щоб я її звільнив, добре, але спочатку ви повинні заплатити 6700 юаней ($957)». Батькам нічого не залишалося, як розвернутися і піти.

Так як вони були сільськими жителями, названа сума для них була просто астрономічною. Протягом тижня з великими труднощами їм удалося зібрати лише дві тисячі юанів. Коли вони принесли ці гроші, Ши сказав, що цієї суми недостатньо, тому їх дочка залишиться в камері.

Трохи пізніше батьки дізналися, що поки вони шукали гроші, суддя окружного суду Лі Чжун таємно засудив їх дочку до 4,5 років ув'язнення. Тричі її намагалися відправити до в'язниці міста Шеньяна, але там її не приймали через стан здоров'я.

Зрештою здоров'я Гао погіршилося настільки, що це створило загрозу для її життя. Поліцейські побоялися, що їм доведеться нести відповідальність у разі смерті жінки, і 18 листопада дозволили батькам забрати її додому, оформивши їй документи на рік ув'язнення поза в'язницею для лікування. При цьому вони зажадали заплатити 3 тисячі юанів у якості застави.

Нещодавно у Гао трапився інсульт, вона знаходиться без свідомості у відділенні реанімації лікарні міста Телін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...