• Китайська влада використала фальсифікацію 10-тирічної давнини

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 2 лютого 2011 року

Кілька днів тому агентство Сіньхуа, яке є основним рупором компартії Китаю, опублікувало інтерв'ю з «постраждалими під час самоспалення» колишніми «практикуючими Фалуньгун», в якому ті гірко каються у своєму «бездумному вчинку», а також закликають громадськість триматися подалі від цієї практики, а її прихильників скоріше «отямитись».

Китайська влада все ще намагається знайти причини, що виправдовують 11-річне жорстоке переслідування Фалуньгун.

Ще у серпні 2001 року Міжнародна організація розвитку освіти (International Educational Development) надала до ООН докладний звіт із доказами того, що дане «самоспалення» було інсценовано урядом з метою дискредитації Фалуньгун.

Після цього ряд міжнародних ЗМІ та правозахисних організацій, а також комісія при ООН провели свої розслідування. Проаналізувавши відеокадри з місця подій, які показало центральне телебачення КНР, а також показання свідків вони дійшли висновку, що даний інцидент був сфальшований владою, а задіяні в ньому люди не є послідовниками Фалуньгун.

Телеканал NTD зняв фільм «Фальшивий вогонь», який також викриває грубий сценарій «самоспалення». У 2003 році цей фільм отримав премію на 51-му Міжнародному кінофестивалі Колумбійського університету.

Крім того, як говорять самі прихильники Фалуньгун, у принципах їхньої практики вбивство живих істот, включаючи і себе, вважається гріхом, тому якщо хтось чинить усупереч цим принципам, то він не може вважатися послідовником цієї духовної практики.

Цікавим фактом є і те, що у жодній іншій країні, включаючи автономні райони КНР Тайвань, Гонконг і Макао, де Фалуньгун дуже поширений, подібних «актів самогубств» ніхто з прихильників цього руху не здійснював.

Щодо нової статті Сіньхуа своєю думкою з кореспондентом The Epoch Times поділився колишній доцент кафедри психології пекінського Педагогічного університету (Capital Normal University), радник Американсько-китайського інституту психології Сунь Яньцзюнь: «Найбільш яскраво виділяється те, що в цьому інтерв'ю одна з постраждалих під час "самоспалення" Чень Хуейцзюнь майже дослівно повторює політичну пропаганду компартії, зовсім не висловлюючи своєї особистої думки».

«Особливо цікаві - продовжує Сунь - її слова про те, що вона вже залишила «організацію єретичного вчення» і зараз хоче більше вивчати Конфуція, Мен Цзи, хоче більше дізнатися про традиційну китайську культуру.

Відомо, що компартія КНР останнім часом посилює пропаганду Конфуція, наповнюючи її партійною культурою, оскільки комуністичні ідеали вже не викликають у людей довіру. Партійні ідеологи навіть у цьому інтерв'ю не оминули шансу просунути свою пропаганду. Також примітно й те, що у статті з інтерв'ю не вказано ані імені, ані навіть псевдоніма кореспондента. Очевидно, що ніхто не хоче підписуватися під свідомо фальшивою інформацією, побоюючись, що у майбутньому доведеться за це відповідати».

Китайський правозахисник Мо Цзянан в інтерв'ю телеканалу NTD сказав: «Інцидент із "самоспаленням" на площі Тяньаньмень - це найбільший політичний провал комуністичної партії Китаю. У ньому використовували наклепи та брехню, щоб нашкодити людям з духовними переконаннями, створивши атмосферу страху, направленого на віруючих людей».

Сунь Яньцзюнь також зазначив, що подібні методи дискредитації неугодних груп громадян часто використовуються компартією.

«Різними фальсифікаціями режим намагався виправдати криваву розправу над студентами в 1989 році, придушення тибетців, уйгурів і так далі. Але зараз суспільство вже набагато ясніше розуміє всі ці трюки компартії, режиму стає все важче обманювати людей», - каже Сунь.

За посиланням дивіться фільм «Фальшивий вогонь» (англійською мовою), який розповідає про те, як компартія КНР інсценувала акт самоспалення на площі Тяньаньмень з метою зганьбити репутацію Фалуньгун.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...