• Журналіста в Китаї засудили до довічного ув'язнення за вираження думок

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 31 січня 2011 року
Колишнього кореспондента і редактора національного радіо  уйгурською мовою Мемеджана Абдуллу китайська влада звинуватила у підбурюванні до акцій протесту у місті Урумчі, які пройшли там влітку 2009 року. Його засудили до довічного ув'язнення.

Вирок був винесений районним судом міста Урумчі Сіньцзян-Уйгурського автономного району (СУАР) ще в квітні минулого року, але інформація про це стала відома тільки зараз, розповів спікер Всесвітнього Уйгурського Конгресу Дільсат Расіт, що розташований у Німеччині.

Як повідомляє радіо «Вільна Азія», після великих зіткнень уйгурів з етнічними китайцями (ханцями) у липні 2009 року, в результаті яких загинуло близько 200 чоловік, до різних термінів ув'язнення були засуджені, щонайменше, шість представників інтелігенції уйгурської національності за свої публічні висловлювання, у тому числі в мережі Інтернет.

Анонімне джерело (певна особа), яка була присутня на суді Мемеджана Абдулли, розповіла, що суддя звинуватив його в дачі інтерв'ю іноземним ЗМІ, а також за переклади уйгурською мовою та публікації на сайті статей з "чутливим змістом". Саме за це його й засудили до довічного ув'язнення.

Раніше, у липні минулого року, до 15 років ув'язнення за статтею «створення загрози державній безпеці» був засуджений журналіст уйгурської національності Гейрет Ніяз. Такому суворому покаранню співробітник ЗМІ піддався за те, що спілкувався з іноземними ЗМІ і поділився з останніми своїми думками щодо міжетнічних зіткнень в СУАР, які пройшли влітку 2009 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...