• Рис із поліетилену навчились виробляти в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 17 лютого 2011 року
Чергове новаторство недобросовісних китайських виробників цього разу торкнулося самого святого для жителів Китаю - рису. З'їсти кілька чашок нового «рису» рівнозначно тому, що з'їсти поліетиленовий пакет.

Як повідомило 8 лютого південнокорейське видання The Korea Times News, недобросовісні виробники китайської провінції Шаньсі придумали, як виготовляти «рис» із картоплі і пластика. Партія такого «рису» виявлена у продажу в місті Тайюані та інших містах.

Спочатку з картопляного крохмалю і ямсу формуються зернятка, схожі на рисінкі, потім додається промислова сировина, більшість якої складає пластик. Усі ці інгредієнти проходять спеціальну обробку і виходить «рис». Однак після варіння продукт все одно залишається твердим, пише видання.

У статті наводяться слова чиновника Асоціації китайських рестораторів, який каже, що з'їсти три піали такого «рису» рівнозначно тому, що з'їсти поліетиленовий пакет.

Відповідні органи почали розслідування даної справи, йдеться в статті.

Китайські виробники продуктів харчування відрізняються справжнім новаторством у своєму ремеслі, нікого не копіюючи. З метою скоротити собівартість продукції та збільшити прибутки, вони не гребують ніякими засобами, навіть якщо це безпосередньо пов'язано з нанесенням шкоди здоров'ю людей.

Так, ми повідомляли раніше, знаменитий «ароматний рис з Учана», робиться в основному зі звичайних дешевих сортів рису з додаванням ароматизаторів.

Також широко відомий «молочний скандал». Незважаючи на те, що в 2008 році від меламіну, який  повсюдно додавався в молочні суміші постраждало понад 300 тисяч дітей, китайських виробників це не зупинило і партії молока з меламіном виявляють у Китаї дотепер.

Наприкінці січня стався курйозний випадок з вермішеллю швидкого приготування. Житель міста Чанчуня провінції Цзілінь на прізвище У купив у супермаркеті пакет вермішелі фірми «Каншіфу», а коли заварив її і почав їсти, то виявив довгий почорнілий зуб, схожий на мишачий, пише видання Finance Sina.

Далі У зв'язався з виробником цієї вермішелі з міста Шеньяна, де йому пообіцяли розібратися і сказали, що зв'яжуться з ним. Через кілька днів, не дочекавшись дзвінка від компанії, У зателефонував їм повторно. Цього разу компанія надіслала свого представника який, оглянувши зуб, запропонував пану У як відшкодування моральної шкоди 100 юанів ($14,2) або ж два ящики вермішелі.

Запропонований розмір компенсації здався китайцю несумісним з понесеними збитками і він зажадав 5 тисяч юанів. Представник компанії про більші поступки і чути не хотів, на тому вони й розійшлися.

Пану У найняв адвоката і подав на компанію позов до суду, а також поширив інформацію про це на Інтернет-форумах.

 
Минулому року аналогічний випадок стався в місті Ціньдао. У купленої в супермаркеті пачці ароматного гарбузового насіння фірми Qiaqia була виявлена дохла миша.

Варто зазначити, що згідно з результатами  соцопитування проведеного цього року журналом «Сяокан», близько 70% респондентів у Китаї висловили недовіру безпеці вітчизняних продуктів харчування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...