• Викрито чергову фальсифікацію китайського ЗМІ

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 10 лютого 2011 року
Відомий у Китаї діяч у галузі культури У Цзолай викрив місцеве  китайське ЗМІ у фабрикації брехні, сказавши що він не говорив слів, які зазначило видання і взагалі не давав ніяких інтерв'ю. Створення фальшивих новин у Китаї часто використовуються режимом для контролю громадської думки.

3 лютого газета «Вечірній Чунцін» опублікувало статтю «Відомі фахівці в 2010 році “емоційно коментують” місто Чунцін, називаючи його: дуже сучасним та близьким до народу». У статті були наведені слова «У Цзолая»: «Дух "Червоних пісень" (назва патріотичних пісень у Китаї, - прим. ред.) є невичерпною їжею і невисихаючим джерелом. Члени міськкому партії міста Чунціна і міські чиновники саме відроджують силу цього духу».

Того ж дня У Цзолай у своєму блозі заявив, що він не говорив цих слів і назвав це «абсолютним обманом». Він звернувся до ЗМІ міста Чунціна: «Не можна ж отак неприкрито брехати!»

«Я не був у Чунціні і тим більше не контактував там з жодним ЗМІ, а також з чиновниками», - пише У.

Він також повідомив, що це вже у третє вітчизняні китайські ЗМІ використовують його ім'я і наводять слова, яких він не говорив.

Кілька останніх місяців у континентальному Китаї все помітніше посилюється контроль над інформацією, а так звана «боротьба з фальшивими новинами», яку розгорнула влада, стала ефективною зброєю для придушення свободи слова, повідомляє французьке радіо RFI.

Наприклад, Ма Лан, редактор видання «Погляд на історію» міста Ченду провінції Сичуань був звинувачений у публікації «неправдивих новин» і звільнений після того, як він повідомив про тяжке становище учасників війни, яким не виплачують допомогу.

Фабрикація новин китайськими ЗМІ, котрі підпорядковуються відділу пропаганди компартії, здійснюється систематично. Китайський Інтернет рясніє повідомленнями блогерів про викриття чергової «новини» ЗМІ або змісту програми телеканалу.

Наприклад, недавній гучний скандал, коли китайський державний телеканал CCTV був викритий у плагіаті. Під час показу «навчань військово-повітряних сил КНР» CCTV показало уривок з американського фільму «Кращий стрілець» з Томом Крузом у головній ролі. Цю інформацію підхопили багато іноземних ЗМІ, керівництво телеканалу традиційно ніяких пояснень не дало, але цей репортаж із сайту CCTV зник.

У Цзолай у своєму блозі жартівливо написав: «Деякі кажуть, що як зайдеш на сайт мікроблогів, там одні негативні новини, виникає відчуття пригніченості і безвиходу. А потім відкриваєш державні китайські ЗМІ, там Піднебесна процвітає, а закордоном твориться хаос, настрій відразу піднімається і починаєш відчувати гордість».

Таке становище посилює увагу активістів. Так, у січні 2009 року 22 представники китайської інтелігенції, серед яких адвокати та вчені, опублікували відкритого листа із закликом бойкотувати новинні програми центрального телебачення Китаю (CCTV). У їх заклику йдеться, що громадськість повинна «перестати дозволяти обманювати себе брехнею», і піддаватися промиванню мізків, дивлячись програми цього телебачення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...