• «Чому в Китаї досі не відбулася революція»

  • Неділя, 6 лютого 2011 року
У результаті великомасштабного повстання в Тунісі був повалений президент-диктатор Зін аль-Абідін Бен Алі, що правив понад 20 років. Чому подібне не відбувається в Китаї, де ситуація не краща, а в деяких царинах навіть значно гірша, ніж у Тунісі? З цього питання своєю думкою поділився колишній професор права Пекінського університету, письменник і засновник «Руху культури свободи Китаю» Юань Хунбінь.

Існує дві причини такої ситуації. Перша полягає в тому, що тоталітарний контроль з боку компартії Китаю набагато жорсткіший, ніж у Тунісі. У Китаї відбувається справжній державний терор. Китайців ретельно контролюють за допомогою силових методів. Крім того, угрупування чиновників компартії вже перетворилися на «партію бандитів».

Недавній випадок, коли сільський староста Цянь Юньхуей, що захищав права селян на землю, був задавлений вантажівкою, яскраво показує, на що здатні чиновники в боротьбі за свої вигоди.

Чиновники в Китаї абсолютно не рахуються з жодними законами, які хоч і існують в країні, але є лише формальними. Ця влада вже повністю перейшла на злочинні методи.

Друга причина — це виняткові хитрість і підступність, якими володіють представники компартії.

Тим не менш, день, коли в Китаї вибухне революція, недалекий. У Китаї вже дозріли всі умови, які спостерігалися напередодні краху режиму СРСР. Зараз Китаю не вистачає тільки іскри у вигляді якої-небудь великої події. У суспільстві, де протиріччя вже дійшли до крайньої межі, цього буде достатньо. Я вірю, що дуже скоро в країні відбудеться такий же масовий протест, який стався в 1989 році. Але цього разу китайці вже не опиняться такими жертвами, як ті студенти*. Вони вже не впустять цей історичний шанс. 


* Маються на увазі події 4 червня 1989 року, коли студенти і прихильники реформування комуністичного Китаю провели демонстрацію з закликами до демократії на площі Тянь-Ань-Мень і були жорстоко придушені за допомогою танків і озброєної армії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...