• Заворушення в Єгипті непокоять китайську владу

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 3 лютого 2011 року
Тоді як увесь світ пильно стежить за заворушеннями в Єгипті та протестами в країнах Близького Сходу і бурхливо обговорює їх, китайська влада вирішила, що інформація про протестти шкідлива для китайців. У сегменті мережі Інтернет  Китайської Народної Республіки слово «Єгипет» і «Каїр» були внесені партійними цензорами в чорний список.

28 січня десятки тисяч єгиптян вийшли на вулиці, вимагаючи відставки президента Хосні Мубарака. Наступного дня Інтернет-пошуковики КНР при введенні пов'язаних із цими подіями ключових слів, стали видавати відповідь: «Відповідно до законів та політики КНР, результат цього запиту не відображається».

Крім цього, на великих Інтернет-форумах інформація та обговорення цієї теми відразу видаляються модераторами.

Вночі 28 січня китайський народний новинний портал «Більше вільних новин» опублікував на сайті мікроблогів Твіттер повідомлення, в якому говориться, що прес-канцелярія Держради КНР спільно з міністерством громадської безпеки розіслали всім китайським ЗМІ наказ з вимогою всі новини по темі заворушень у Єгипті  суворо брати тільки з сайту агентства Сіньхуа. Сайти, що порушать наказ будуть закриті.

 
Центральне телебачення КНР 29 січня в новинах обмежилося дуже коротким повідомленням про протести в Єгипті.

На прес-конференції 28 січня представник МЗС КНР відмовився від будь-яких коментарів по цій темі. Проте прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао під час відвідин Єгипту у 2009 році назвав президента Мубарака «добре знайомим китайському народу старим другом».

Коли до столиці Єгипту ввели танки, чисельні китайські блогери почали писати, що це дуже нагадує їм події «бійні на Тяньаньмень» у 1989 році, і стали виражати підтримку єгипетському народу.

Зовсім недавно народ Тунісу скинув свій уряд, що теж викликало гарячі обговорення серед китайців-користувачів Інтернет.

Комуністична влада КНР намагається утримати контроль над свідомістю громадян через управління громадською думкою, за допомогою жорсткого цензурування інформації, яка потрапляє в Китай, особливо через мережу Інтернет.

Крім безпосередньої участі партійних цензорів, зарубіжні пошукові машини, такі як Google і Yahoo, змушені самі фільтрувати результати пошукових запитів, що є одним з ключових умов їх роботи на китайському ринку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...