• Статуя Конфуція в центрі Пекіна - новий рух пропаганди компартії

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Середа, 16 лютого 2011 року
Недавно на головній площі Тяньаньмень у Пекіні була встановлена статуя Конфуція. Поява в самому серці уряду компартії колишнього ідеологічного ворога привернуло увагу аналітиків, які вважають, що влада шукає заміну комуністичним ідеям, що терплять крах у свідомості китайців.

Дев'ятиметрова бронзова статуя великого мислителя була встановлена біля входу в Національний музей на площі Тяньаньмень, склавши компанію своєму ідеологічному ворогу Мао Цзедуну, величезний портрет якого знаходиться там вже більше 30 років. Як пояснила влада, це символізує те, що Китай згоден повністю звільнитися від «революції» і взяти напрямок на «державу і націю».

У Фан, аналітик і головний редактор журналу China Affairs в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times, поділився своєю думкою з цього питання: «Зараз китайські громадяни відчувають, що влада компартії, це не та влада, яку вони б хотіли, тому у них починають виникати думки про зміну династії. Тобто цього разу думка про революцію виникла у простих людей, а не у компартії, як у попередні роки».

Цзен Нін, учений із провінції Гуйчжоу вважає, що влада встановила статую Конфуція на площі Тяньаньмень тому, що в сучасному Китаї існує серйозна проблема нестачі цінностей у душах людей. На його думку, люди вже не сприймають і не визнають основні цінності уряду: комунізм і соціалізм.

«Компартія зараз гарячково шукає вихід з кризи своєї влади. Битву за свідомість людей вона вже програла, тому хоче використовувати шановного Конфуція для порятунку себе, що плямує честь великого вчителя», - говорить Тань Цзіньлін, адвокат з міста Гуанчжоу.

Однак, чи сполучаються ідеї Конфуція з принципами компартії?

Основні ідеї Конфуція про управління державою - це доброчесне правління і гуманне правління. Відповідно до першого, влада в своєму управлінні державою повинна виходити з принципів моралі, а друге означає, що влада не повинна стояти на позиції гніту і вбивства людей.

Якщо подивитися на історію Китаю, то ці принципи Конфуція різною мірою використовувалися численними імператорами, починаючи від династії Хань і до династії Цін. Династії, в яких приділяли цим принципам велику увагу, правили країною 200 - 300 років. А ті, хто не приділяв їм увагу або навіть зовсім заперечував їх, перебували при владі дуже не довго. Наприклад династія Юань, яка не протрималася і ста років.

У Фан вважає, що якщо компартія почне хоч трохи дотримуватися принципів Конфуція, вона відразу впаде.

«Конфуцій стояв за те, що посади чиновників повинні займати здібні люди, що треба вибирати талановитих людей з простого народу і призначати на посади саме їх. У Китаї ж відбувається все навпаки», - говорить він.

Вчення Конфуція є однією з головних ідеологій традиційної китайської культури. Однак після того, як компартія почала знищувати храми Конфуція і книги про нього, вона знищила традиційні цінності у свідомості людей, замінивши їх на повністю протилежні - класову боротьбу.

«Зараз влада пропагує своє трактування вчення Конфуція, виділяючи те, як він, такий великий, покірливо служив імператору. Мета їх у тому, щоб знову відродити в китайцях рабське мислення покірності уряду, який зараз поступово замінюється антикомуністичним настроєм. Саме тому компартія не соромлячись поставила статую Конфуція поруч із Мао Цзедуном», - вважає У Фан.

Використовуючи ім'я Конфуція китайська влада також вже давно просуває свою пропаганду і за кордоном. По всьому світу засновуються так звані Інститути Конфуція, навчальні посібники яких підготовлені партійними ідеологами і просякнуті ідеями патріотизму до компартії і Китаю, розповідають самі викладачі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...