• Хакери Китаю вкотре атакують

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 лютого 2011 року

Хакери з з Китайської Народної Республіки зламали комп'ютери п'яти транснаціональних нафтогазових компаній і вкрали інформацію про інвестиційні плани, плани щодо участі в торгах, укладання договорів, проведення розробок родовищ газу і нафти, а також іншу конфіденційну інформацію.

Про це повідомила 10 лютого компанія комп'ютерної безпеки McAfee у своєму новому звіті.

Автори звіту не вказали назви цих компаній, а також повідомили, що атакам піддалися ще мінімум сім інших підприємств. Цей хакерський рейд у звіті був названий «Нічний дракон».

Голова одного з відділів компанії McAfee Дмитро Алперовіч сказав, що атаки були технічно нескладними, але «дуже успішними», що говорить про низький рівень захисту комп'ютерів.

Автори звіту вказують, що джерела атаки ведуть на сервери китайської провінції Шаньдун та Пекіну. Всі дані про злом були передані у ФБР, яке поки ніяких коментарів не надало.

Систематичні атаки хакерів з Китайської Народної Республіки стурбували чисельні країни. За останній час було оприлюднено безліч випадків, коли хакери з Китаю зламували комп'ютери значимих об'єктів, у тому числі і бази даних державних установ різних країн.

Так, у кінці минулого року китайські хакери успішно оволоділи даними Міністерства оборони Південної Кореї, а також атакували ряд урядових установ Великобританії. А трохи раніше кібервоїни КНР зламали комп'ютери Пентагону.

Компанія комп'ютерної безпеки Symantec у своєму торішньому звіті повідомила, що майже кожний третій заражений електронний лист з перевірених 12 млрд листів, було відправлено з китайських серверів.

Мало хто наважується відкрито звинувачувати в організації або навіть причетності до хакерських атак китайську владу, але мета атак не залишає в цьому ніяких сумнівів. Більшість видобутої хакерами КНР інформації військового та стратегічного призначення. Також нерідкі атаки сайтів і крадіжка електронних листів китайських дисидентів, правозахисників, тибетців, прихильників Фалуньгун та інших неугодних режиму компартії груп.

За даними ЦРУ Пекін підготував кілька тисяч спеціальних солдатів, які будь-якої хвилини можуть почати кібервійну.

В оприлюднених сайтом WikiLeaks документах говориться, що починаючи з 2002 року, китайська влада безперервно організовує кібер-атаки на комп'ютери уряду США та країн-союзників Америки, а також приватних компаній. У 2008 році в результаті таких хакерських атак, китайська влада видобула більше 50 мегабайт електронних листів співробітників американських державних структур.

У цих документах також вказується, що у китайського уряду є неофіційне формування під назвою «патріотичні хакери». Цю інтернет-армію підтримують військові, за наказом яких вона виконує подібні завдання. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...