• У Китаї викладача звільнили з університету і ув'язнили за духовну віру

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 березня 2011 року

Здоров'я колишньої викладачки Державного національного університету КНР (MUC) Лян Бо, яку засудили до 3,5 років позбавлення волі за духовну практику Фалуньгун, наразі знаходиться в критичному стані. Влада не надає їй належної медичної допомоги.

Більше 11 років режим компартії жорстоко переслідує прихильників духовної практики Фалуньгун.

43-річна Лян Бо 20 травня 2010 була засуджена за практику Фалуньгун до виправних робіт за стандартною для таких випадків статтею «Перешкоджання виконанню державних і адміністративних законів шляхом створення та використання організацій сектантського і єретичного характеру».

Її адвокат Чен Хай розповів, що лише великими зусиллями домігся зустрічі з нею в минулому місяці. За його словами, стан здоров'я Лян був «досить поганим», вона майже не могла самостійно пересуватися і виглядала виснаженою.

Лян сказала, що важить близько 30 кг, кожен день у неї сильний жар, високий тиск, з'явилося також загустіння крові і є небезпека утворення тромбів у кровоносних судинах. При цьому їй не надають належного лікування.

Адвокат також розповів, що зустрічався зі своєї підзахисною послідовницею Фалуньгун, 23 серпня: «Вона казала, що її сильно побив поліцейський Дон Юнбін. Він став їй на гомілки і наказав іншому огрядному охоронцеві сісти їй на живіт. У такому положенні вона провела більше години. Цим її ноги були сильно пошкоджені. Після цього Лян відправили у маленьку камеру. Її прикували наручниками там і більше 10 днів не давали купатися, змінювати одяг і ходити в туалет. Вона була змушена спати там на оголоній бетонній підлозі. Потім охоронець з силою наступив їй на груди і зламав кілька ребер, від чого у неї почалася кровотеча».

Із самого початку переслідування Фалуньгун режимом у 1999 році, Лян неодноразово піддавалася репресіям. Під тиском партійного осередку університету, в якому вона працювала, спочатку її змістили з посади класного керівника, потім заборонили читати лекції. З нею неодноразово проводили «профілактичні бесіди» і «ідеологічну роботу». Врешті їй припинили виплачувати зарплату, повністю позбавили соціального захисту, а потім звільнили.

У 2009 році Лян прийшла до секретаря університету Лю Сюй і зажадала дати їй документ, на підставі якого її звільнили. Однак замість видачі документа Лю подзвонила в поліцейську ділянку і сказала, що Лян прийшла до них в університет і поширює тут листівки про Фалуньгун. На виклик приїхали більше 20 поліцейських, які схопили Лян і відвезли у відділок. Там її суворо попередили, щоб вона більше не ходила до університету і не вимагала ніяких документів.

Того разу її протримали в ув'язненні 14 днів. Лян оголосила голодування на знак протесту, але її почали насильно годувати за допомогою трубки, вставленої в шлунок через ніс. Робили вони це дуже непрофесійно і грубо, в результаті чого пошкодили жінці внутрішні органи, її двічі доводилося відправляти в реанімацію. Відпустили Лян тільки тому, що поліцейські не хотіли брати на себе відповідальності у разі її смерті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...