• У Китаї в 2010 році більше 550 людей ув'язнили за Фалуньгун

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 28 лютого 2011 року

За неповною статистикою, в 2010 році в Китаї за духовну практику Фалуньгун було ув'язнено більше 550 чоловік. 15 лютого тайванська Асоціація Фалуньгун подала судовий позов на чергового високопоставленого чиновника компартії Китаю, звинувативши його в злочинах проти людства та геноциді щодо прихильників Фалуньгун.Відповідно до оприлюдненого звіту Організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ОРПФГ), у період з січня 2008 року по січень 2010 року в Китайській Народній Республіці за практику Фалуньгун були винесені вироки, щонайменше, 1 361 людині. Середній термін ув'язнення склав 5 років 1 місяць, найбільший термін ув'язнення 18 років.

У звіті також говориться, що в 2010 році кількість таких вироків склала, щонайменше, 557. Найбільше число засуджених зафіксовано в провінціях Ляонін і Хейлунцзян. За ними йдуть провінції Шаньдун, Сичуань і Гуандун.

Автори звіту підкреслюють, що ця статистика далеко не повна, оскільки через сувору блокаду інформації в КНР, отримати відомості про ситуацію в галузі прав людини дуже важко.

15 лютого тайванська Асоціація Фалуньгун подала судовий позов на Ченя Чженгао, губернатора провінції Ляонін, який того ж дня прибув до Тайваню з офіційним візитом.

За даними ОРПФГ на лютий цього року, в провінції Ляонін у результаті переслідувань з боку влади загинуло, щонайменше, 409 послідовників Фалуньгун. Переслідування прихильників цієї духовної практики в провінції Ляонін є одним з найжорсткіших у Китаї.

Це вже не перший подібний позов на Тайвані. У минулому році Асоціація Фалуньгун пред'явила аналогічні звинувачення чотирьом високопоставленим чиновникам материкового Китаю: заступнику мера Пекіна Цзі Ліню, губернатору провінції Гуандун Хуану Хуахуа, заступнику губернатора провінції Шеньсі Чжао Чженюну та начальнику державного управління у справах релігії КНР Вану Цзоаню.

Проте, досі за жодним позовом не був початий процес.

З цього приводу адвокат обвинувача Чжу Ваньчі сказала кореспондентові The Epoch Times: «Ми весь час чекаємо. Чекаємо великого прокурора, у якого буде достатньо сміливості, щоб захистити справедливість. З приводу того, що наша влада постійно пускає на Тайвань цих злочинців, злісних порушників прав людини, ми будемо подавати в суд на кожного з них і будемо чекати. Ми не віримо, що неможливо знову відродити почуття справедливості».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...